جزوات نکات کلیدی و سوالات مهم و پاسخنامه و بسته آموزشی و کتاب درسی و منابع / کارشناسی ارشد سراسری - سوالات، جزوات، منابع و ... به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید

کارشناسی ارشد سراسری - سوالات، جزوات، منابع و ...

کارشناسی ارشد
لیست کلیه رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری اکنون مقابل شماست. با انتخاب رشته مورد نظر امکان مشاهده مواد امتحانی ارشد، رشته ها و گرایش های کارشناسی ارشد، و کلیه خدمات رشته مورد نظر را خواهید داشت.

 

 

شرایط ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سراسری

سازمان سنجش هر ساله آزمون‌هایی را برگزار می‌کند و همزمان با شروع ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی برای آن آزمون، تحت دفترچه راهنمای ثبت نام منتشر می‌کند. بر طبق همین منوال سازمان سنجش برای آزمون کارشناسی ارشد دفترچه راهنمای ثبت نام را در اختیار داوطلب‌ها قرار داده تا بتوانند از شرایط عمومی و اختصاصی کنکور کارشناسی ارشد مطلع شوند و در صورت واجد شرایط بودن در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کنند.

به علت یکپارچه شدن دو کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ؛ متقاضیان دانشگاه آزاد هم میتوانند بعد از مطالعه دفترچه ثبت نام ارشد در همان زمان نام نویسی خود را انجام بدهند. در ادامه شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ارائه شده است. همراه ما باشید.

شرایط عمومی ثبت نام کارشناسی ارشد

داوطلبانی که قصد دارند در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کنند، باید شرایط ثبت نام عمومی زیر را داشته باشند. این شرایط با توجه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد که از طریق سایت سازمان سنجش ارائه شده است، بیان شده است.

اعتقاد به اسلام يا يكی از اديان گفته شده در قانون جمهوری اسلامی ایران.

عدم هرگونه نفاق و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ايران

نداشتن سابقه عضويت در ساواك و گروه های فراماسونری و بازمانده های این گونه گروهک‌های سیاسی و اعتقادی

نداشتن فساد اخلاقی

نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

انجام دادن واجبات و پرهیز از محرمات

نداشتن شهرت به انجام کارهای خـلاف شئونات شغلی و تحصيلی در طول تحصيل يا زمان اشتغال

 

شرایط اختصاصی ثبت نام کارشناسی ارشد

متقاضیان کنکور می‌توانند برای آشنا شدن با شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دفترچه ثبت نام ارشد را از سایت سازمان سنجش دانلود کرده و مطالعه کنند؛ که در ادامه برای دسترسی بهتر شما اهم این شرایط را بیان کرده‌ایم.

داوطلبانی که قصد دارند در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کنند، باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • كارشناسی یا ليسانس، كارشناسی ارشد یا فوق ليسانس، دكترای حرفه ای یا دانشجوی سال آخر مقطع كارشناسـی.
 • دانشجویان ارشد و دکتری باید تا پايان مهلت ثبت نام انصراف قطعی خود را به دانشگاه اعلام کنند تا بتوانند در آزمون كارشناسی ارشد ناپيوسته ثبت نام کنند.
 • فارغ التحصيلان و دانشجویان رشته‌های گروه پزشكی بايد توجه داشته باشند كه از لحـاظ طـرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت، وضعيت خود را مشخص و اگر از نظر وزارت منعی نبود، می‌توانند برای ثبت نام اقدام کنند.
 • فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته‌های دبیری باید قبل از ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد موافقت نامه کتبی و بی قید و شرط از وزارت آموزش و پرورش بگیرند تا بتوانند در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنند.
 • افرادی که مدارک تحصیلی معادل دارند، اگر شرایط "آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیر رسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر" رو داشته باشند، حق ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد رو دارند. داوطلبانی که قبل تاریخ ابلاغ مصوبه شورای انقلاب فرهنگی ( 3 / 9 / 1377 ) در دوره‌های معادل پذیرفته شده‌اند، شامل این مصوبه نمی‌شوند.
 • بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، تمام کسانی که مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان دارند و در سال‌های 1377 تا 1381 به این دوره‌ها وارد شده‌اند، از تسهیلات مصوبه مربوط برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار می‌شوند.
 • ادامه تحصیل افرادی كه مدرک استخدامی، داخلی و یا با عنوان "معادل" آنرا دارند، اگر به تأیید دفتر آموزش عالی غیر دولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برسد، امکان ثبت نام دارند.
 • داوطلبان شاغل در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی بايد قبل از ثبت نام در آزمون موافقت كتبی و بدون قيد و شرط محل خدمت خود را در مورد ادامه تحصيل دريافت و نگهداری کنند.

 

 • همچنین، بغیر از شرایط مورد پذیرش، وزارت علوم  قوانین و محدودیت‌هایی برای آزمون کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است که داوطلبان باید حتما موارد گفته شده را رعایت کنند تا بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون مانعی برای پذیرش و لغو قبولی وجود نداشته باشد.
 • بر اساس قانون جدید، پذيرفته شده‌های دوره روزانه کارشناسی ارشد سال گذشته می‌توانند در کنکور ارشد سال جاری ثبت نام کنند.
 • پذیرفته شدگان سال گذشته دوره‌های شبانه، مجازی و پرديس خودگردان دانشگاه‌ها، دانشگاه پيام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات غيرانتفاعی و غيردولتی و دانشگاه آزاد ، اگر در رشته قبولی ثبت نام نکرده باشند یا تا پایان زمان ثبت نام کنکور ارشد انصراف قطعی بدهند، می‌توانند در آزمون فوق لیسانس سال جاری ثبت نام کنند.
 • فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی معتبر خارجی که توانسته‌اند مدارک خود را معادل کنند، مجاز به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد هستند. این داوطلبان اگر حداقل 80 درصد نمره حد نصاب گزینش آزاد رو کسب کنند (غیر از رشته محل‌های بورسیه و دیگر سهمیه‌ها) عنوان معادل از مدرکشون حذف شده و مجاز به ادامه تحصیل هستند.
 • طلاب حوزه‌های علمیه اگر مدرک سطح 2 داشته باشند یا تا تاریخ 31 شهریور سال گذشته فارغ التحصیل شده باشند، می‌توانند در آزمون یکی از رشته‌های امتحانی گروه علوم انسانی شرکت کنند.
 • دانشجويان سال آخر و فارغ التحصیلان كارشناسی پيوسته يا ناپيوسته كه از تاريخ 31/06/1386 به بعد فارغ التحصيل شده‌اند، اگر معدلشان زیر 12 باشد، حق ثبت نام و شركت در آزمون فوق لیسانس را ندارند.
 • پذیرفته شدگان دوره روزانه با توجه به تعهدات آموزش رایگان، باید موقع ثبت نام، برابر طول مدت تحصیل دوره كارشناسی ارشد، تعهد به خدمت بدهند.
 • وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به هیچ کدام از دانشجوهای مقطع کارشناسی ارشد بورس تحصیلی نمی‌دهد.

شرایط مربوط به مقررات وظیفه عمومی

داوطلبان آقا کنکور کارشناسی ارشد می‌بایست یکی از شرایط زیر که مورد تایید سازمان وظیفه عمومی است، را داشته باشند تا بتوانند در آزمون شرکت کنند:

 • دارا بودن کارت پایان خدمت سربازی هوشمند
 • دارا بودن کارت معافیت دائم سربازی هوشمند
 • فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی دارای برگه آماده به خدمت بدون غیبت که زمان پذیرش و ثبت نام آنان در دانشگاه، قبل از تاریخ اعزام به خدمت مندرج در برگ اعزام باشد.
 • دانشجویان سال آخر کارشناسی که تا قبل از شهریور ماه در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل می‌شوند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی فارغ التحصیل شده و از زمان فراغت از تحصیل تا زمان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، بیش از یک سال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند.
 • کارکنان متعهد خدمت در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها که گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی برای ادامه تحصیل را دارند.
 • کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح که گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان برای ادامه تحصیل را دارند.
 • طلاب علوم دینی دارنده مدرک کارشناسی و دارای معافیت تحصیلی حوزه.
 • مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولوگرام‌دار بدون غیبت (پزشکی ، کفالت و ...).
 • سربازان حین خدمت فارغ التحصیل مقطع کارشناسی بدون غیبت اولیه باشند.

دانشجویان انصرافی دانشگاه‌ها که در سقف مجاز سنوات تحصیلی انصراف داده و از زمان انصراف تا پذیرش آن‌ها بیش از یک سال سپری نشده باشد، مشروط بر این که از تاریخ 22/08/1390 به بعد از امتیاز یکبار انصراف استفاده نکرده باشند.

چند نکته مهم را به خاطر بسپارید:

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نبوده و در صورت ثبت نام و قبولی در آزمون معافیت تحصیلی برای آن‌ها صادر نمی‌شود.

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد مشمول، مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نیستند.

دانشجویان اخراجی دانشگاه‌ها مجاز به ادامه تحصیل نبوده و تنها در صورت اخذ معافیت دائم یا پایان خدمت وظیفه می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

سنوات تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر سه سال است.

دانشجویان مورد پذیرش دانشگاه به منظور اخذ معافیت تحصیلی باید به دفاتر پلیس +10 شهرستان محل استقرار دانشگاه مراجعه نمایند.

متقاضیان باتوجه به شرابط خود کد نظام وظیفه مربوطه که در دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد امسال درج خواهد شد را می‌توانند استخراج نمایند.

مدارک ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد سراسری

داوطلبان ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد باید قبل از شروع ثبت نام مدارک زیر را آماده نمایند:

 • فایل عکس اسکن شده
 • سریال کارت اعتباری ثبت نام
 • مدارک شناسایی و تحصیلی

چند نکته پیرامون مدارک ثبت نام:

فایل عکس اسکن شده باید به صورت زیر باشد:

عکس تمام رخ 4*3 یا 4*6 که در سال جاری گرفته شده است.

عکس فقط باید با فرمت JPG و حداکثر حجم آن 70 کیلوبایت باشد.

اندازه عکس باید حداکثر 400*300 و حداقل 300*200 پیکسل باشد.

تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.

حاشی‌ های اطراف عکس باید حذف شده باشد.

عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

 اسکن عکس از روی کارت‌های شناسایی ( کارت ملی، شناسنامه و .... ) مورد قبول نیست.

عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.

در صورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون را ندارند.

 

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری

متقاضیان ثبت نام با مطالعه مطالب زیر می‌توانند در سریع‌ترین زمان مراحل ثبت نام و فرم های مربوطه را تکمیل کنند:

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org
 2. دانلود دفترچه ثبت نام و مطالعه دقیق آن که در بالا خیلی از موارد و شرایط ثبت نام با جزییات بیان شده است و بیشتر جهت بدست آوردن کدهای رشته درخواستی و سایر کدهای مربوطه باید مراجعه شود.
 3. بررسی شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما که این شرایط در دو بخش عمومی و اختصاصی است.
 4. آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام
 5. پرداخت هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد
 6. پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی و با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب انجام می‌شود.
 7. داوطلبانی که متقاضی شرکت در مجموعه امتحانی اول و دوم هستند، باید طبق شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد چهار شماره سریال اعتباری تهیه کرده باشند. (یک سریال ثبت نام برای مجموعه امتحانی اول، یک سریال ثبت نام برای مجموعه امتحانی شناور، یک سریال ثبت نام برای شرکت در گزینش دانشگاه پیام نور و یک سریال ثبت نام برای شرکت در گزینش دانشگاه‌های غیرانتفاعی).
 8. تکمیل فرم اینترنتی و دریافت کد رهگیری
 9. فرم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد شامل اطلاعات فردی، تحصیلی و ... است که متقاضی باید تمامی بندهای آن را با دقت تکمیل کند. پس از اتمام مراحل ثبت نام یک کد رهگیری به داوطلب داده می‌شود که ملزم به نگهداری از آن تا زمان اعلام نتایج آزمون است.

 

 

 

 

کارشناسی ارشد سراسری-زبان و ادبیات فارسی کد : 1101 | بازدید : 40,535

رشته زبان و ادبیات فارسی کارشناسی ارشد سراسری شامل 9 گرایش بدین شرح می باشد: ادبیات کودک و نوجوان، ادبیات پایداری، ادبیات تطبیقی، ادبیات عامه، آموزش زبان فارسی، ادبیات روایی، ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم جغرافیایی کد : 1102 | بازدید : 20,774

رشته علوم جغرافیایی دربرگیرنده رشته های آب و هواشناسی، ژئومورفولوژی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، برنامه ریزی آمایش سرزمین، مخاطرات محیطی، جغرافیای سیاسی، جغرافیا و ...

کارشناسی ارشد سراسری-سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی کد : 1103 | بازدید : 22,985

رشته سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی کارشناسی ارشد سراسری شامل 3 گرایش بدین شرح می باشد: سیستم اطلاعات جغرافیایی، سنجش از دور و مطالعات دفاعی. ...

کارشناسی ارشد سراسری-زبان عربی کد : 1104 | بازدید : 24,153

رشته زبان عربی دربرگیرنده رشته های زبان و ادبیات عرب، مترجمی زبان عربی، آموزش زبان عربی می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم اقتصادی کد : 1105 | بازدید : 20,686

رشته علوم اقتصادی دربرگیرنده رشته های علوم اقتصادی، اقتصاد نفت و گاز می باشد. رشته علوم اقتصادی از زیرمجموعه علوم اقتصادی شامل 10 گرایش توسعه اقتصادی و برنامه ریزی، ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم ورزشی کد : 1106 | بازدید : 37,182

رشته علوم ورزشی دربرگیرنده رشته های فیزیولوژی ورزشی، بیومکانیک ورزشی، رفتار حرکتی، آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی، مدیریت ورزشی می باشد. رشته فیزیولوژی ورزشی از زیرمجموعه علوم ورزشی ...

کارشناسی ارشد سراسری-تاریخ کد : 1107 | بازدید : 20,501

رشته تاریخ کارشناسی ارشد سراسری شامل 10 گرایش بدین شرح می باشد: تاریخ ایران باستان، تاریخ ایران اسلامی، تاریخ اسلام، تاریخ عمومی جهان، مطالعات خلیج فارس، اسناد و مدارک آرشیوی ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم اجتماعی کد : 1108 | بازدید : 21,829

رشته علوم اجتماعی دربرگیرنده رشته های مردم شناسی، جمعیت شناسی، جامعه شناسی، برنامه ریزی رفاه اجتماعی، جامعه شناسی انقلاب اسلامی، مطالعات فرهنگی، مطالعات جوانان، مدیریت خدمات اجتماعی، مدیریت راهبردی فرهنگ، ...

کارشناسی ارشد سراسری-زبان های باستانی ایران کد : 1109 | بازدید : 19,479

رشته زبان های باستانی ایران کارشناسی ارشد سراسری   ...

کارشناسی ارشد سراسری-زبان شناسی کد : 1110 | بازدید : 17,181

رشته زبان شناسی دربرگیرنده رشته های زبان شناسی همگانی، آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، زبان شناسی رایانشی، واژه گزینی و اصطلاح شناسی می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم قرآن و حدیث کد : 1111 | بازدید : 26,577

رشته علوم قرآن و حدیث دربرگیرنده رشته های علوم قرآن و حدیث، علوم قرآن، علوم حدیث، نهج البلاغه، تفسیر و علوم قرآن، علوم و فنون قرائات، تفسیر قرآن مجید، علوم ...

کارشناسی ارشد سراسری-فقه و حقوق کد : 1112 | بازدید : 21,120

رشته فقه و حقوق دربرگیرنده رشته های فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه مقارن و حقوق خصوصی اسلامی، فقه مقارن و حقوق عمومی اسلامی، فقه مقارن و حقوق جزای اسلامی، ...

کارشناسی ارشد سراسری-فلسفه و کلام اسلامی کد : 1113 | بازدید : 17,768

رشته فلسفه و کلام اسلامی دربرگیرنده رشته های فلسفه و کلام اسلامی، کلام تطبیقی، عرفان اسلامی، مذاهب اسلامی، دین شناسی، شناخت اندیشه های امام خمینی (ره)، شیعه شناسی، فرق تشیع، ...

کارشناسی ارشد سراسری-ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی کد : 1114 | بازدید : 19,833

رشته ادیان و عرفان و تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی دربرگیرنده رشته های ادیان و عرفان، تاریخ و تمدن ملل اسلامی، عرفان اسلامی، ادیان ابراهیمی، ادیان غیر ابراهیمی، تصوف و ...

کارشناسی ارشد سراسری-الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل تسنن) کد : 1115 | بازدید : 14,986

رشته الهیات و معارف اسلامی (مخصوص اهل تسنن) دربرگیرنده رشته های فقه شافعی، فقه مقارن و حقوق خصوصی اسلامی، فقه مقارن و حقوق عمومی اسلامی، فقه مقارن و حقوق جزای ...

کارشناسی ارشد سراسری-فلسفه کد : 1116 | بازدید : 21,990

رشته فلسفه دربرگیرنده رشته های فلسفه، منطق، فلسفه دین، اخلاق، فلسفه هنر می باشد. رشته فلسفه از زیرمجموعه فلسفه شامل 1 گرایش تطبیقی، رشته اخلاق از زیرمجموعه فلسفه شامل 3 ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم تربیتی کد : 1117 | بازدید : 44,408

رشته علوم تربیتی دربرگیرنده رشته های برنامه ریزی درسی، تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش، مدیریت آموزشی، آموزش و بهسازی منابع انسانی، آموزش بزرگسالان، تحقیقات آموزشی، تکنولوژی آموزشی، مدیریت و ...

کارشناسی ارشد سراسری-مجموعه علوم تربیتی 2 کد : 1118 | بازدید : 31,869

رشته مجموعه علوم تربیتی دربرگیرنده رشته های برنامه ریزی درسی، تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش، مدیریت آموزشی، آموزش و بهسازی منابع انسانی، تحقیقات آموزشی، ارزشیابی آموزشی، تکنولوژی آموزشی، ...

کارشناسی ارشد سراسری-علم اطلاعات و دانش شناسی کد : 1119 | بازدید : 21,209

رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دربرگیرنده رشته های علم اطلاعات و دانش شناسی، علم سنجی، مطالعات آرشیوی، مدیریت و سازماندهی نسخه های خطی، دانشنامه نگاری می باشد. رشته علم ...

کارشناسی ارشد سراسری-زبان فرانسه کد : 1120 | بازدید : 21,980

رشته زبان فرانسه دربرگیرنده رشته های آموزش زبان فرانسه، زبان و ادبیات فرانسه، مترجمی زبان فرانسه می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-زبان انگلیسی کد : 1121 | بازدید : 21,618

رشته زبان انگلیسی دربرگیرنده رشته های آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-زبان روسی کد : 1122 | بازدید : 17,484

رشته زبان روسی دربرگیرنده رشته های آموزش زبان روسی، زبان و ادبیات روسی می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مجموعه علوم تربیتی 3 کد : 1123 | بازدید : 21,887

رشته مجموعه علوم تربیتی دربرگیرنده رشته های برنامه ریزی درسی، تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش، مدیریت آموزشی، آموزش و بهسازی منابع انسانی، تحقیقات آموزشی، ارزشیابی آموزشی، تکنولوژی آموزشی، ...

کارشناسی ارشد سراسری-زبان آلمانی کد : 1124 | بازدید : 21,323

رشته زبان آلمانی دربرگیرنده رشته های مترجمی زبان آلمانی، آموزش زبان آلمانی، زبان و ادبیات آلمانی می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مدیریت جهانگردی کد : 1125 | بازدید : 24,842

رشته مدیریت جهانگردی کارشناسی ارشد سراسری شامل 2 گرایش بدین شرح می باشد:بازاریابی جهانگردی، برنامه ریزی توسعه جهانگردی ...

کارشناسی ارشد سراسری-حقوق کد : 1126 | بازدید : 42,986

رشته حقوق دربرگیرنده رشته های حقوق خصوصی، حقوق بین الملل، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق عمومی، حقوق بشر، حقوق مالکیت فکری، حقوق محیط زیست، حقوق اقتصادی، حقوق تجارت بین ...

کارشناسی ارشد سراسری-ایران شناسی کد : 1127 | بازدید : 17,440

رشته ایران شناسی کارشناسی ارشد سراسری شامل 4 گرایش بدین شرح می باشد: ایران شناسی عمومی، ایران شناسی تاریخ، آداب و رسوم و میراث فرهنگی، اصول نسخه شناسی و مرمت ...

کارشناسی ارشد سراسری-آموزش زبان ژاپنی کد : 1128 | بازدید : 14,422

رشته آموزش زبان ژاپنی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-زبان و ادبیات اردو کد : 1129 | بازدید : 5,307

رشته زبان و ادبیات اردو کارشناسی ارشد سراسری   ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم سیاسی و روابط بین الملل کد : 1130 | بازدید : 26,534

رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل دربرگیرنده رشته های علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای، اندیشه سیاسی در اسلام، دیپلماسی و سازمان های بین المللی می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مطالعات جهان کد : 1131 | بازدید : 21,199

رشته مطالعات جهان کارشناسی ارشد سراسری شامل 12 گرایش بدین شرح می باشد: مطالعات کشورهای آلمانی زبان، مطالعات آمریکای لاتین، مطالعات بریتانیا، مطالعات روسیه، مطالعات فرانسه، مطالعات شبه قاره هند، ...

کارشناسی ارشد سراسری-باستان شناسی کد : 1132 | بازدید : 19,580

رشته باستان شناسی کارشناسی ارشد سراسری شامل 3 گرایش بدین شرح می باشد: پیش از تاریخ ایران، دوران تاریخی ایران، تمدن و فرهنگ اسلامی ایران و سرزمین های دیگر. ...

کارشناسی ارشد سراسری-روانشناسی کد : 1133 | بازدید : 31,795

رشته روان شناسی دربرگیرنده رشته های روان شناسی عمومی، روان شناسی بالینی، سنجش و اندازه گیری (روانسنجی)، روان شناسی صنعتی و سازمانی، روان شناسی صنعتی و سازمانی، روان شناسی بالینی ...

کارشناسی ارشد سراسری-حسابداری کد : 1134 | بازدید : 34,100

رشته حسابداری دربرگیرنده رشته های حسابداری، حسابرسی، حسابداری مدیریت می باشد.   ...

کارشناسی ارشد سراسری-مطالعات زنان کد : 1137 | بازدید : 20,243

رشته مطالعات زنان کارشناسی ارشد سراسری شامل 2 گرایش بدین شرح می باشد: حقوق زن در اسلام، زن و خانواده. ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم ارتباطات اجتماعی کد : 1138 | بازدید : 24,013

رشته علوم ارتباطات اجتماعی دربرگیرنده رشته های علوم ارتباطات اجتماعی، مدیریت رسانه، روزنامه نگاری، تبلیغ و ارتباطات فرهنگی، ارتباطات، مطالعات فرهنگی و رسانه، دین و رسانه می باشد. رشته ارتباطات ...

کارشناسی ارشد سراسری-مددکاری اجتماعی کد : 1139 | بازدید : 19,329

رشته مددکاری اجتماعی دربرگیرنده رشته های مددکاری اجتماعی، مدیریت خدمات اجتماعی می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-پژوهش علوم اجتماعی کد : 1140 | بازدید : 14,969

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، نظریه های جامعه شناسی، آمار و ریاضی، روش تحقیق (جزوه درسی، نکات کلیدی، نمونه سوال، پاسخنامه و کتاب). ...

کارشناسی ارشد سراسری-مدیریت کد : 1142 | بازدید : 45,825

رشته مدیریت دربرگیرنده رشته های مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت تکنولوزی، مدیریت مالی، کارآفرینی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت حمل و نقل دریایی بین قاره ای، ...

کارشناسی ارشد سراسری-مشاوره کد : 1143 | بازدید : 4,164

رشته مشاوره کارشناسی ارشد سراسری شامل 4 گرایش بدین شرح می باشد: مشاوره مدرسه، مشاوره شغلی، مشاوره خانواده، مشاوره توانبخشی. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مدیریت دریایی کد : 1144 | بازدید : 4,739

رشته مدیریت دریایی شامل 2 گرایش حمل و نقل دریایی، بندر و کشتیرانی می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-امور فرهنگی کد : 1145 | بازدید : 2,016

رشته امور فرهنگی شامل 2 گرایش مدیریت امور فرهنگی، برنامه ریزی امور فرهنگی می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-محیط زیست کد : 1146 | بازدید : 15,893

رشته محیط زیست کارشناسی ارشد سراسری شامل 3 گرایش بدین شرح می باشد: برنامه ریزی محیط زیست، مدیریت محیط زیست، آموزش محیط زیست.   ...

کارشناسی ارشد سراسری-اطلاعات و حفاظت اطلاعات کد : 1147 | بازدید : 26,990

رشته اطلاعات و حفاظت اطلاعات کارشناسی ارشد سراسری.   ...

کارشناسی ارشد سراسری-مدیریت کسب و کار و امور شهری (مدیریت اجرایی سابق) کد : 1148 | بازدید : 22,598

رشته مدیریت کسب و کار و امور شهری دربرگیرنده رشته های مدیریت کسب و کار، مدیریت امور شهری می باشد. رشته مدیریت کسب و کار از زیرمجموعه مدیریت کسب و ...

کارشناسی ارشد سراسری-مدیریت دفاعی (1) کد : 1149 | بازدید : 19,502

رشته مدیریت دفاعی (1) کارشناسی ارشد سراسری شامل 6 گرایش بدین شرح می باشد: زمینی، پدافند هوایی، هوایی، دریایی، جنگال و سایبر، پشتیبانی خدمات رزمی.   ...

کارشناسی ارشد سراسری-مدیریت دفاعی (2) کد : 1150 | بازدید : 13,897

رشته مدیریت دفاعی (2) کارشناسی ارشد سراسری شامل 6 گرایش بدین شرح می باشد: امور دریایی، امور زمینی، امور هوایی، امور پشتیبانی، خدمات رزمی، مقاومت ویژه. درس های آزمون کارشناسی ...

کارشناسی ارشد سراسری-مدرسی معارف اسلامی کد : 1152 | بازدید : 16,769

رشته مدرسی معارف اسلامی کارشناسی ارشد سراسری شامل 5 گرایش بدین شرح می باشد: مبانی نظری اسلامی، اخلاق اسلامی، تاریخ و تمدن اسلامی، انقلاب اسلامی، آشنایی با منابع اسلامی. ...

کارشناسی ارشد سراسری-اطلاعات (مدیریت اطلاعاتی) کد : 1153 | بازدید : 24,211

رشته اطلاعات (مدیریت اطلاعاتی) دربرگیرنده رشته های مدیریت اطلاعات، حفاظت اطلاعات، معالطات امنیتی ایران، پژوهشگری امنیت، امنیت اطلاعات، امنیت اقتصادی، امنیت بین الملل می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مطالعات دفاعی استراتژیک کد : 1154 | بازدید : 17,557

رشته مطالعات دفاعی استراتژیک کارشناسی ارشد سراسری   ...

کارشناسی ارشد سراسری-اطلاعات استراتژیک کد : 1155 | بازدید : 17,428

رشته اطلاعات استراتژیک کارشناسی ارشد سراسری   ...

کارشناسی ارشد سراسری-آماد کد : 1156 | بازدید : 16,052

رشته آماد کارشناسی ارشد سراسری   ...

کارشناسی ارشد سراسری-مدیریت بحران کد : 1157 | بازدید : 12,189

رشته مدیریت بحران کارشناسی ارشد سراسری   ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم اطلاعات و حفاظت اطلاعات (پدافند غیر عامل (1)) کد : 1158 | بازدید : 2,463

رشته علوم اطلاعات و حفاظت اطلاعات (پدافند غیرعامل (1)) کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-پدافند غیر عامل کد : 1159 | بازدید : 1,715

رشته پدافند غیرعامل کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-فرماندهی و مدیریت انتظامی کد : 1160 | بازدید : 16,467

رشته فرماندهی و مدیریت انتظامی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-رشته های تخصصی دانشگاه علوم انتظامی امین کد : 1161 | بازدید : 8,540

رشته های تخصصی دانشگاه علوم انتظامی امین دربرگیرنده رشته های پشگیری از جرم، علوم و فنون مرزبانی، مدیریت علوم اطلاعات و امنیت انتظامی، مبارزه با مواد مخدر، علوم عملیات ویژه ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم زمین کد : 1201 | بازدید : 19,857

رشته علوم زمین کارشناسی ارشد سراسری شامل 11 گرایش بدین شرح می باشد: پترولوژی، زمین شناسی اقتصادی، زمین ساخت (تکتونیک)، آب زمین شناسی، چینه نگاری و دیرینه شناسی، رسوب شناسی ...

کارشناسی ارشد سراسری-ژئوفیزیک و هواشناسی کد : 1202 | بازدید : 15,294

رشته ژئوفیزیک و هواشناسی دربرگیرنده رشته های ژئوفیزیک، هواشناسی می باشد. رشته ژئوفیزیک از زیرمجموعه ژئوفیزیک و هواشناسی شامل 5 گرایش لرزه شناسی، زلزله شناسی، ژئومغناطیس، گرانی سنجی، ژئو الکتریک ...

کارشناسی ارشد سراسری-شیمی کد : 1203 | بازدید : 22,002

رشته شیمی دربرگیرنده رشته های شیمی، فیتوشیمی، نانوشیمی، آموزش شیمی، پیشرانه می باشد. رشته شیمی از زیرمجموعه شیمی شامل 10 گرایش شیمی فیزیک، شیمی آلی، شیمی معدنی، شیمی تجزیه، شیمی ...

کارشناسی ارشد سراسری-فیزیک کد : 1204 | بازدید : 18,689

رشته فیزیک دربرگیرنده رشته های فیزیک، مهندسی هسته ای، فناوری پلاسما، مهندسی سیستم های انرژی، نانو فیزیک، آموزش فیزیک می باشد. رشته فیزیک از زیرمجموعه فیزیک شامل 8 گرایش فیزیک ...

کارشناسی ارشد سراسری-فوتونیک کد : 1205 | بازدید : 15,378

رشته فوتونیک دربرگیرنده رشته های فوتونیک، الکترواپتیک می باشد   ...

کارشناسی ارشد سراسری-زیست شناسی سلولی و مولکولی کد : 1206 | بازدید : 30,636

رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی دربرگیرنده رشته های زیست شناسی سلولی و مولکولی، ژنتیک، میکروبیولوژی، بیوشیمی، بیوفیزیک، زیست فناوری، ریززیست فناوری، آموزش زیست شناسی، نانوبیوممتیک (نانوزیست الهام) می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-آمار کد : 1207 | بازدید : 16,656

رشته آمار کارشناسی ارشد سراسری شامل 3 گرایش بدین شرح می باشد: آمار ریاضی، بیم سنجی، آمار اجتماعی و اقتصادی.   ...

کارشناسی ارشد سراسری-ریاضی کد : 1208 | بازدید : 18,675

رشته ریاضی دربرگیرنده رشته های ریاضی محض، ریاضی کاربردی، آموزش ریاضی، محاسبات نرم می باشد. رشته ریاضی محض از زیرمجموعه ریاضی شامل 3 گرایش جبر، آنالیز، هندسه (توپولوژی)، رشته ریاضی ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم کامپیوتر کد : 1209 | بازدید : 17,694

رشته علوم کامپیوتر دربرگیرنده رشته های علوم کامپیوتر، بیوانفورماتیک می باشد. رشته علوم کامپیوتر از زیرمجموعه علوم کامپیوتر شامل 7 گرایش محاسبات علمی، الگوریتم و نظریه محاسبه، نظریه سیستم ها، ...

کارشناسی ارشد سراسری-زیست شناسی گیاهی کد : 1213 | بازدید : 8,408

رشته زیست شناسی گیاهی کارشناسی ارشد سراسری شامل 3 گرایش بدین شرح می باشد: فیزیولوژی، سیستماتیک و بوم شناسی، سلولی و تکوینی.   ...

کارشناسی ارشد سراسری-زیست شناسی جانوری کد : 1214 | بازدید : 10,057

رشته زیست شناسی جانوری کارشناسی ارشد سراسری شامل 3 گرایش بدین شرح می باشد: فیزیولوژی، بیوسیستماتیک، سلولی و تکوینی. ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم محیط زیست کد : 1215 | بازدید : 17,356

رشته علوم محیط زیست دربرگیرنده رشته های محیط زیست دریا، علوم محیط زیست می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-زیست شناسی دریا کد : 1216 | بازدید : 16,095

رشته زیست شناسی دریا کارشناسی ارشد سراسری شامل 4 گرایش بدین شرح می باشد:جانوران دریا، بوم شناسی دریا، آلودگی دریا، گیاهان دریا. ...

کارشناسی ارشد سراسری-اقیانوس شناسی فیزیکی کد : 1217 | بازدید : 13,609

رشته اقیانوس شناسی فیزیکی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-تاریخ و فلسفه علم کد : 1218 | بازدید : 16,172

رشته تاریخ و فلسفه علم دربرگیرنده رشته های فلسفه علم، تاریخ علم می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم شناختی کد : 1219 | بازدید : 7,535

رشته علوم شناختی کارشناسی ارشد سراسری شامل 3 گرایش بدین شرح می باشد: ذهن، مغز و تربیت، روان شناسی شناختی، توانبخشی شناختی.   ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی برق کد : 1251 | بازدید : 21,834

رشته مهندسی برق دربرگیرنده رشته های مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی مکاترونیک، مهندسی راه آهن برقی، مهندسی پدافند غیرعامل، مهندسی سیستم های انرژی، مهندسی انرژی های تجدیدپذیر، مهندسی هسته ای، ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی نفت کد : 1253 | بازدید : 17,151

رشته مهندسی نفت کارشناسی ارشد سراسری شامل 5 گرایش بدین شرح می باشد: اکتشاف، حفاری، بهره برداری، مخازن هیدروکربوری، تجهیزات نفتی. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی پلیمر کد : 1255 | بازدید : 15,771

رشته مهندسی پلیمر کارشناسی ارشد سراسری شامل 5 گرایش بدین شرح می باشد: فراورش، نانوفناوری، پلیمریزاسیون، کامپوزیت (مواد مرکب)، علوم پایه. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی معماری کشتی کد : 1256 | بازدید : 18,002

رشته مهندسی معماری کشتی دربرگیرنده رشته های مهندسی معماری کشتی، مهندسی دریا می باشد. رشته مهندسی معماری کشتی از زیرمجموعه مهندسی معماری کشتی شامل 3 گرایش سازه کشتی، هیدرومکانیک کشتی، ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی شیمی کد : 1257 | بازدید : 17,901

رشته مهندسی شیمی دربرگیرنده رشته های مهندسی شیمی، مهندسی تسلیحات، مهندسی هسته ای، مهندسی سیستم های انرژی، مهندسی انرژی های تجدیدپذیر می باشد. رشته مهندسی شیمی از زیرمجموعه مهندسی شیمی ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی صنایع کد : 1259 | بازدید : 21,315

رشته مهندسی صنایع کارشناسی ارشد سراسری شامل 10 گرایش بدین شرح می باشد: بهینه سازی و سیستم ها، سیستم های سلامت، مدیریت نوآوری و فناوری، سیستم های مالی، لجستیک و ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی صنایع (مدیریت سیستم و بهره وری - سیستم های اقتصادی و اجتماعی - مهندسی آینده پژوهی) کد : 1260 | بازدید : 16,825

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، ریاضی عمومی 1 و 2، آمار و احتمالات، معلومات عمومی (مسائل مربوط به تجارب مدیریتی)، برنامه نویسی کامپیوتر، تحقیق ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی در سوانح طبیعی کد : 1262 | بازدید : 16,970

رشته مهندسی در سوانح طبیعی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی نقشه برداری کد : 1263 | بازدید : 16,037

رشته مهندسی نقشه برداری کارشناسی ارشد سراسری شامل 4 گرایش بدین شرح می باشد: فتوگرامتری، ژئودزی، سنجش از دور، سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS). ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی عمران کد : 1264 | بازدید : 22,948

رشته مهندسی عمران دربرگیرنده رشته های مهندسی عمران، مهندسی خطوط راه آهن، مهندسی پدافند غیرعامل می باشد. رشته مهندسی عمران از زیرمجموعه مهندسی عمران شامل 11 گرایش سازه، زلزله، ژئوتکنیک، ...

کارشناسی ارشد سراسری-مجموعه دریانوردی کد : 1266 | بازدید : 19,510

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، حقوق و بیمه دریایی، اصول حمل و نقل و تخلیه بارگیری دریایی، اصول ناوبری، مبانی اقتصاد و مدیریت، ریاضی ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی مکانیک کد : 1267 | بازدید : 21,679

رشته مهندسی مکانیک دربرگیرنده رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی مکاترونیک، مهندسی پزشکی، مهندسی تسلیحات، مهندسی سیستم های انرژی، مهندسی انرژی های تجدیدپذیر، مهندسی فناوری ماهواره، مهندسی ماشین های ریلی، مهندسی هسته ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی معدن کد : 1268 | بازدید : 19,416

رشته مهندسی معدن کارشناسی ارشد سراسری شامل 7 گرایش بدین شرح می باشد: فرآوری مواد معدنی، مکانیک سنگ، استخراج معدن، اکتشاف معدن، تونل و فضاهای زیرزمینی، معدن و محیط زیست، ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی متالوژی و مواد کد : 1272 | بازدید : 21,046

رشته مهندسی متالوژی و مواد دربرگیرنده رشته های شناسایی و انتخاب مواد مهندسی، شکل دادن فلزات، جوشکاری، استخراج فلزات، خوردگی و حفاظت مواد، سرامیک، ریخته گری، مواد مرکب می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-نانوفناوری - نانومواد کد : 1273 | بازدید : 14,912

رشته مهندسی فناوری اطلاعات کارشناسی ارشد سراسری شامل 1 گرایش بدین شرح می باشد: نانومواد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی فناوری اطلاعات (IT) کد : 1276 | بازدید : 24,018

رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) کارشناسی ارشد سراسری شامل 1 گرایش بدین شرح می باشد: تجارت الکترونیکی. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی کامپیوتر کد : 1277 | بازدید : 20,820

رشته مهندسی کامپیوتر کارشناسی ارشد سراسری شامل 6 گرایش بدین شرح می باشد: معماری سیستم های کامپیوتری، هوش مصنوعی و رباتیکز، نرم افزار، شبکه های کامپیوتری، رایانش امن، الگوریتم ها ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی هوافضا کد : 1279 | بازدید : 17,680

رشته مهندسی هوافضا دربرگیرنده رشته های مهندسی فناوری ماهواره می باشد. رشته مهندسی هوافضا از زیرمجموعه مهندسی هوافضا شامل 6 گرایش جلوبرندگی، دینامیک پرواز و کنترل، سازه های هوایی، آئرودینامیک، مهندسی ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی نساجی کد : 1283 | بازدید : 15,364

رشته مهندسی نساجی کارشناسی ارشد سراسری شامل 6 گرایش بدین شرح می باشد: الیاف، پوشاک، ساختارهای نانولیفی، شیمی نساجی و رنگ، فناوری، مدیریت تولید. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی نساجی - شیمی نساجی و علوم الیاف کد : 1284 | بازدید : 14,327

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، ریاضیات (ریاضی عمومی 1 و 2، معادلات دیفرانسیل، آمار و احتمالات)، شیمی (عمومی، تجزیه، فیزیک، َآلی 1 و 2، ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی شیمی - بیوتکنولوژی و داروسازی کد : 1285 | بازدید : 20,458

رشته مهندسی شیمی - بیوتکنولوژی و داروسازی کارشناسی ارشد سراسری شامل 2 گرایش بدین شرح می باشد: بیوتکنولوژی، داروسازی. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی پلیمر - صنایع رنگ کد : 1286 | بازدید : 14,558

رشته مهندسی پلیمر - صنایع رنگ کارشناسی ارشد سراسری شامل 2 گرایش بدین شرح می باشد: رنگ و چاپ. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی طراحی محیط زیست کد : 1287 | بازدید : 18,653

رشته مهندسی طراحی محیط زیست کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-مدیریت نساجی کد : 1288 | بازدید : 13,556

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، ریاضیات و آمار (ریاضی عمومی 1 و 2، معادلات دیفرانسیل، آمار)، مباحث مدیریت (کنترل کیفیت مدیریت تولید، حسابداری)، دروس ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی فرآوری و انتقال گاز کد : 1289 | بازدید : 14,346

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، ریاضیات (معادلات دیفرانسیل، ریاضیات کاربردی - عددی)، ترمودینامیک مهندسی شیمی (1و2)، انتقال حرارات (1و2)، انتقال جرم، عملیات واحد (1و2)، ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی ابزار دقیق و اتوماسیون صنایع نفت کد : 1290 | بازدید : 17,941

رشته مهندسی ابزار دقیق و اتوماسیون صنایع نفت کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی بازرسی فنی کد : 1292 | بازدید : 22,313

رشته مهندسی بازرسی فنی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) کد : 1293 | بازدید : 30,949

رشته مهندسی ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-ایمنی، بهداشت و محیط زیست (مجموعه ایمنی صنعتی) کد : 1294 | بازدید : 12,075

رشته ایمنی، بهداشت و محیط زیست (مجموعه ایمنی صنعتی) دربرگیرنده رشته های ایمنی صنعتی، ایمنی، بهداشت و محیط زیست می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری کد : 1301 | بازدید : 16,921

رشته علوم و مهندسی مرتع و آبخیزداری دربرگیرنده رشته های علوم و مهندسی آبخیزداری، علوم و مهندسی مرتع می باشد. رشته علوم و مهندسی آبخیزداری از زیرمجموعه علوم و مهندسی ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم و مهندسی آب کد : 1302 | بازدید : 19,610

رشته علوم و مهندسی آب کارشناسی ارشد سراسری شامل 4 گرایش بدین شرح می باشد: آبیاری و زهکشی، سازه های آبی، منابع آب، هواشناسی کشاورزی. ...

کارشناسی ارشد سراسری-زراعت و اصلاح نباتات کد : 1303 | بازدید : 18,023

رشته زراعت و اصلاح نباتات دربرگیرنده رشته های ژنتیک و به نژادی گیاهی، اگرو تکنولوژی، اگرو اکولوژی می باشد. رشته اگرو تکنولوژی از زیرمجموعه زراعت و اصلاح نباتات شامل 4 ...

کارشناسی ارشد سراسری-اقتصاد کشاورزی کد : 1304 | بازدید : 17,114

رشته اقتصاد کشاورزی کارشناسی ارشد سراسری شامل 4 گرایش بدین شرح می باشد: سیاست و توسعه کشاورزی، اقتصاد تولید و مدیریت واحدهای کشاورزی، اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست، بازاریابی ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم و مهندسی باغبانی کد : 1305 | بازدید : 19,061

رشته علوم و مهندسی باغبانی کارشناسی ارشد سراسری شامل 5 گرایش بدین شرح می باشد: درختان میوه، سبزی ها، گیاهان زینتی، گیاهان دارویی، تولید محصولات گلخانه ای. ...

کارشناسی ارشد سراسری-ترویج و آموزش کشاورزی کد : 1306 | بازدید : 17,161

رشته ترویج و آموزش کشاورزی کارشناسی ارشد سراسری شامل 4 گرایش بدین شرح می باشد: ترویج کشاورزی پایدار و منابع طبیعی، آموزش کشاورزی پایدار و محیط زیست، زیست بوم انسانی ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم و مهندسی جنگل کد : 1307 | بازدید : 15,324

رشته علوم و مهندسی جنگل کارشناسی ارشد سراسری شامل 3 گرایش بدین شرح می باشد: مدیریت جنگل، علوم زیستی جنگل، عمران و بهره برداری جنگل. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مدیریت حاصلخیزی، زیست فناوری و منابع خاک کد : 1308 | بازدید : 14,635

رشته مدیریت حاصلخیزی، زیست فناوری و منابع خاک دربرگیرنده رشته های مدیریت حاصلخیزی و زیست فناوری خاک، مدیریت منابع خاک می باشد. رشته مدیریت حاصلخیزی و زیست فناوری خاک از ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم دام و طیور کد : 1309 | بازدید : 17,332

رشته علوم دام و طیور کارشناسی ارشد سراسری شامل 5 گرایش بدین شرح می باشد: ژنتیک و اصلاح دام و طیور، فیزیولوژی دام و طیور، تغذیه دام، تغذیه طیور، زنبورعسل. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی تولیدات گیاهی کد : 1310 | بازدید : 15,623

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، باغبانی (میوه کاری، گل کاری، سبزی کاری)، ژنتیک و اصلاح نباتات، فیزیولوژی گیاهی، طرح آزمایشات کشاورزی (جزوه درسی، نکات ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم و مهندسی شیلات کد : 1311 | بازدید : 16,829

رشته علوم و مهندسی شیلات کارشناسی ارشد سراسری شامل 4 گرایش بدین شرح می باشد: تکثیر و پرورش آبزیان، فرآوری محصولات شیلاتی، بوم شناسی آبزیان، صید و بهره برداری آبزیان. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی کد : 1312 | بازدید : 16,358

رشته مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی کارشناسی ارشد سراسری شامل 4 گرایش بدین شرح می باشد: کامپوزیت های لیگنوسلولزی، حفاظت و اصلاح، بیولوژی و آناتومی، صنایع سلولزی. ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم و مهندسی صنایع غذایی کد : 1313 | بازدید : 19,821

رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی کارشناسی ارشد سراسری شامل 4 گرایش بدین شرح می باشد: صنایع غذایی، شیمی موادغذایی، زیست فناوری موادغذایی، فناوری موادغذایی. ...

کارشناسی ارشد سراسری-حشره شناسی کشاورزی کد : 1314 | بازدید : 18,216

رشته حشره شناسی کشاورزی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-بیماری شناسی گیاهی کد : 1315 | بازدید : 20,728

رشته بیماری شناسی گیاهی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم و مهندسی محیط زیست کد : 1317 | بازدید : 26,913

رشته علوم و مهندسی محیط زیست کارشناسی ارشد سراسری شامل 3 گرایش بدین شرح می باشد: مدیریت و حفاظت تنوع زیستی، ارزیابی و آمایش سرزمین، آلودگی های محیط زیست. ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی مکانیک بیوسیستم کد : 1319 | بازدید : 15,941

رشته مهندسی مکانیک بیوسیستم کارشناسی ارشد سراسری شامل 3 گرایش بدین شرح می باشد: طراحی و ساخت، انرژی های تجدیدپذیر، فناوری پس از برداشت. ...

کارشناسی ارشد سراسری-هواشناسی کشاورزی کد : 1320 | بازدید : 14,481

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، ریاضیات، هیدرولیک و هیدرولیک انهار، رابطه آب و خاک و گیاه، سیستم های آبیاری، مهندسی زهکشی، هیدرولوژی، مکانیک خاک، ...

کارشناسی ارشد سراسری-مدیریت و کنترل بیابان کد : 1321 | بازدید : 14,562

رشته مدیریت و کنترل بیابان کارشناسی ارشد سراسری   ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی کد : 1322 | بازدید : 15,246

رشته مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی کارشناسی ارشد سراسری شامل 3 گرایش بدین شرح می باشد: مدیریت و تحلیل سامانه ها، انرژی، بازیافت و مدیریت پسماند. ...

کارشناسی ارشد سراسری-اکوهیدرولوژی (بیابان زدایی) کد : 1323 | بازدید : 14,504

رشته اکوهیدرولوژی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-بیوتکنولوژی کشاورزی کد : 1324 | بازدید : 18,270

رشته بیوتکنولوژی کشاورزی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-توسعه روستایی کد : 1325 | بازدید : 17,167

رشته توسعه روستایی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-شناسایی و مبارزه با علف های هرز کد : 1326 | بازدید : 14,994

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، اصول زراعت، اصول باغبانی، اصول مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی، علف های هرز و کنترل آن ها، ...

کارشناسی ارشد سراسری-مدیریت کشاورزی کد : 1327 | بازدید : 14,751

رشته مدیریت کشاورزی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-مهندسی فضای سبز کد : 1328 | بازدید : 8,243

رشته مهندسی فضای سبز کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری کد : 1350 | بازدید : 18,192

رشته برنامه ریزی شهری، منطقه ای و مدیریت شهری دربرگیرنده رشته های برنامه ریزی شهری، برنامه ریزی منطقه ای، مدیریت شهری می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-طراحی شهری کد : 1351 | بازدید : 18,048

رشته طراحی شهری دربرگیرنده رشته های طراحی شهری، طراحی فضاهای آموزشی می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-معماری کد : 1352 | بازدید : 20,540

رشته معماری دربرگیرنده رشته های مهندسی معماری، مهندسی معماری منظر، مهندسی معماری اسلامی، مطالعات معماری ایران، بازسازی پس از سانحه، معماری داخلی می باشد. رشته مهندسی معماری از زیرمجموعه معماری ...

کارشناسی ارشد سراسری-مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی کد : 1353 | بازدید : 17,320

رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی کارشناسی ارشد سراسری شامل 2 گرایش بدین شرح می باشد: حفاظت و مرمت میراث معماری، حفاظت و مرمت میراث شهری. ...

کارشناسی ارشد سراسری-نمایش عروسکی کد : 1356 | بازدید : 6,404

رشته نمایش عروسکی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-هنرهای نمایشی و سینما کد : 1357 | بازدید : 23,189

رشته هنرهای نمایشی و سینما دربرگیرنده رشته های کارگردانی نمایش، سینما، تولید سیما، ادبیات نمایشی، بازیگری، تهیه کنندگی، رادیو می باشد. رشته تهیه کنندگی از زیرمجموعه هنرهای نمایشی و سینما ...

کارشناسی ارشد سراسری-هنرهای تصویری و طراحی کد : 1358 | بازدید : 23,598

رشته هنرهای تصویری و طراحی دربرگیرنده رشته های تصویر متحرک (انیمیشن)، ارتباط تصویری، تصویرسازی، نقاشی، عکاسی، مرمت اشیاء فرهنگی و تاریخی، هنرهای رایانه ای می باشد. رشته هنرهای رایانه ای ...

کارشناسی ارشد سراسری-هنرهای پژوهشی و صنایع دستی کد : 1359 | بازدید : 19,740

رشته هنرهای پژوهشی و صنایع دستی دربرگیرنده رشته های پژوهش هنر، صنایع دستی، هنر اسلامی، مطالعات موزه، تاریخ هنر ایران اسلامی، تاریخ هنر ایران باستان، حکمت هنر اسلامی، تاریخ هنر ...

کارشناسی ارشد سراسری-هنرهای موسیقی کد : 1360 | بازدید : 20,107

رشته هنرهای موسیقی دربرگیرنده رشته های آهنگسازی، نوازندگی موسیقی ایرانی، نوازندگی موسیقی جهانی، موسیقی شناسی (اتنوموزیکولوژی) می باشد. ...

کارشناسی ارشد سراسری-هنرهای ساخت و معماری کد : 1361 | بازدید : 19,846

رشته هنرهای ساخت و معماری دربرگیرنده رشته های مدیریت پروژه و ساخت، فناوری معماری، معماری و انرژی، مدیریت ساخته ها می باشد. رشته فناوری معماری از زیرمجموعه هنرهای ساخت و ...

کارشناسی ارشد سراسری-طراحی صنعتی کد : 1362 | بازدید : 10,259

رشته طراحی صنعتی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-فرش کد : 1363 | بازدید : 7,611

رشته فرش کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-طراحی پارچه و لباس کد : 1364 | بازدید : 8,046

رشته طراحی پارچه و لباس کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-علوم تشریحی (آناتومی) کد : 1401 | بازدید : 17,457

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، تشریح عمومی، بافت شناسی، زیست شناسی سلولی، جنین شناسی (جزوه درسی، نکات کلیدی، نمونه سوال، پاسخنامه و کتاب). ...

کارشناسی ارشد سراسری-قارچ شناسی پزشکی کد : 1402 | بازدید : 15,759

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، میکروب شناسی عمومی، قارچ شناسی پزشکی، تک یاخته شناسی، جنین شناسی (جزوه درسی، نکات کلیدی، نمونه سوال، پاسخنامه و کتاب). ...

کارشناسی ارشد سراسری-بیوشیمی بالینی کد : 1403 | بازدید : 15,378

رشته بیوشیمی بالینی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-پرستاری کد : 1404 | بازدید : 16,257

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، پرستاری داخلی و جراحی، پرستاری کودکان، روان پرستاری، پرستاری بهداشت و جامعه، پرستاری بهداشت مادران و نوزادان (جزوه درسی، نکات کلیدی، ...

کارشناسی ارشد سراسری-بهداشت محیط کد : 1405 | بازدید : 15,871

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، آب و فاضلاب (هیدرولیک، انتقال و توزیع آب و جمع آوری فاضلاب، تصفیه آب، تصفیه فاضلاب، شیمی و میکروبیولوژی آب و ...

کارشناسی ارشد سراسری-فیزیوتراپی کد : 1408 | بازدید : 16,251

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، آناتومی و کینزیولوژی، فیزیوتراپی در بیماری ها، اصول حرکت درمانی، ارزشیابی و اندازه گیری، الکتروتراپی و آرتز و پروتز (جزوه درسی، ...

کارشناسی ارشد سراسری-ویروس شناسی کد : 1409 | بازدید : 14,696

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، میکروب شناسی (ویروس شناسی)، بیوشیمی، ایمنی شناسی، قارچ شناسی، باکتری شناسی، انگل شناسی، ژنتیک مولکولی (جزوه درسی، نکات کلیدی، نمونه سوال، ...

کارشناسی ارشد سراسری-مامایی کد : 1410 | بازدید : 17,638

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی، بارداری، زایمان و بیماری های زنان، جنین شناسی، نوزادان و مراقبت های مربوطه، بهداشت، تغذیه مادر و کودک و تنظیم خانواده، بیماری ...

کارشناسی ارشد سراسری-ایمنی شناسی پزشکی کد : 1411 | بازدید : 15,024

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، ایمنی شناسی عمومی، بیوشیمی، میکروب شناسی، زیست شناسی سلولی و مولکولی (جزوه درسی، نکات کلیدی، نمونه سوال، پاسخنامه و کتاب). ...

کارشناسی ارشد سراسری-انگل شناسی پزشکی کد : 1413 | بازدید : 15,609

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، کرم شناسی، تک یاخته شناسی، ایمنی شناسی، بیوشیمی، قارچ شناسی، زیست شناسی (جزوه درسی، نکات کلیدی، نمونه سوال، پاسخنامه و کتاب). ...

کارشناسی ارشد سراسری-فیزیک پزشکی کد : 1414 | بازدید : 15,395

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، فیزیک عمومی (مکانیک، الکتریسیته، مغناطیس، حرارت، صوت، نور و دیدگانی)، فیزیک هسته ای و اتمی، ریاضی، فیزیولوژی، تشریح (جزوه درسی، نکات ...

کارشناسی ارشد سراسری-آموزش بهداشت کد : 1415 | بازدید : 13,825

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، زیست شناسی عمومی، روانشناسی، بهداشت عمومی، جامعه شناسی (جزوه درسی، نکات کلیدی، نمونه سوال، پاسخنامه و کتاب). ...

کارشناسی ارشد سراسری-فیزیولوژی پزشکی کد : 1416 | بازدید : 17,723

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، فیزیولوژی، زیست شناسی جانوری، بیوشیمی (جزوه درسی، نکات کلیدی، نمونه سوال، پاسخنامه و کتاب). ...

کارشناسی ارشد سراسری-آمار زیستی کد : 1417 | بازدید : 13,512

...

کارشناسی ارشد سراسری-میکروب شناسی - باکتری شناسی کد : 1418 | بازدید : 16,883

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، میکروب شناسی (باکتری، تک یاخته، قارچ، ویروس)، ایمنی شناسی، بیوشیمی (جزوه درسی، نکات کلیدی، نمونه سوال، پاسخنامه و کتاب). ...

کارشناسی ارشد سراسری-هماتولوژی کد : 1419 | بازدید : 16,464

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، خون شناسی و بانک خون، بیوشیمی، ایمنی شناسی، زیست شناسی سلولی مولکولی (جزوه درسی، نکات کلیدی، نمونه سوال، پاسخنامه و کتاب). ...

کارشناسی ارشد سراسری-زیست فناوری پزشکی - بیوتکنولوژی پزشکی کد : 1420 | بازدید : 17,638

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی (انگلیسی)، شیمی عمومی، بیولوژی (سلولی ملکولی)، میکروب شناسی (جزوه درسی، نکات کلیدی، نمونه سوال، پاسخنامه و کتاب). ...

کارشناسی ارشد سراسری-سم شناسی کد : 1421 | بازدید : 14,622

رشته سم شناسی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-ایمنی صنعتی کد : 1422 | بازدید : 13,981

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، ریاضی و آمار مهندسی، بهداشت محیط کار، ایمنی محیط کار، مجموعه دروس تخصصی (اقتصاد مهندسی، مهندسی محیط زیست و ...

کارشناسی ارشد سراسری-انگل شناسی کد : 1501 | بازدید : 18,709

رشته انگل شناسی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-فیزیولوژی دامپزشکی کد : 1502 | بازدید : 15,567

رشته فیزیولوژی دامپزشکی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-قارچ شناسی دامپزشکی کد : 1503 | بازدید : 15,132

رشته قارچ شناسی دامپزشکی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-بافت شناسی دامپزشکی کد : 1504 | بازدید : 14,739

رشته بافت شناسی دامپزشکی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-باکتری شناسی دامپزشکی کد : 1505 | بازدید : 9,386

رشته باکتری شناسی دامپزشکی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-ایمنی شناسی دامپزشکی کد : 1506 | بازدید : 6,231

رشته ایمنی شناسی دامپزشکی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی کد : 1507 | بازدید : 12,895

رشته بهداشت و کنترل کیفی موادغذایی کارشناسی ارشد سراسری ...

کارشناسی ارشد سراسری-بهداشت آبزیان کد : 1508 | بازدید : 4,352

درس های آزمون اختصاصی و عمومی: زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)، تکثیر و پرورش ماهی، بیماری های ماهی، ماهی شناسی (جزوه درسی، نکات کلیدی، نمونه سوال، پاسخنامه و کتاب). ...