اخبار / دانشگاهی / شرایط آزمون جدید صلاحیت علمی برای دانشجویان انتقالی از خارج به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید

شرایط آزمون جدید صلاحیت علمی برای دانشجویان انتقالی از خارج

<>به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال اطلاعیه های قبلی در خصوص ممنوعیت انتقال جهت ورودی‌های بعد از آغاز ژانویه ۲۰۱۹ در دانشگاه‌های خارج از کشور، بر اساس سیاست‌های ابلاغی ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور شورای عالی انقلاب فرهنگی‌ این دسته از دانشجویان بر اساس شرایطی می توانند درخواست انتقال کنند.

<>آن دسته از دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور، که بر اساس سه معیار ویزا، خروج از کشور و گواهی شروع به تحصیل، از اول ژانویه ۲۰۱۹ در دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در خارج از کشور شروع به تحصیل کرده اند، با ظرفیت محدود، امکان انتقال در سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پس از گذراندن ۷۲ واحد درسی مرتبط در خارج از کشور و با شرکت در آزمون ارزیابی صلاحیت علمی و کسب ۶۰ درصد نمره کل خواهند داشت.

<>این آزمون یکبار در سال و به مدت ۵ سال برگزار می‌شود و ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری عمومی سه رشته مذکور در هر دوره، ۲ درصد تعداد شرکت کنندگان همان دوره است.

<>آیین نامه مربوطه تدوین و در مراحل نهایی ابلاغ است و پس از ابلاغ، از طریق سایت مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اطلاع رسانی می‌شود.

<>صرفاً افرادی مجاز به شرکت در آزمون هستند که در سامانه انتقال دانشجویان خارج از کشور به نشانی https://mohed.behdasht.gov.ir/Transition ثبت نام و پس از تکمیل پرونده، واجد شرایط شرکت در آزمون صلاحیت علمی شده اند، لذا خارج از سامانه هیچ درخواستی بررسی نخواهد شد.

<>درخواست های ثبت شده، پس از ابلاغ رسمی آیین نامه، بررسی و نتیجه صرفاً از طریق سامانه به متقاضی اعلام می‌شود.

<>زمان برگزاری اولین دوره آزمون ارزیابی صلاحیت علمی این گروه از دانشجویان تاریخ ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ است و نحوه ثبت نام و منابع آزمون متعاقباً از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی https://sanjeshp.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

دریافت جزوات، نکات کلیدی، نمونه سوالات، پاسخنامه ها، منابع و کتب کلیه رشته ها
و مقاطع دانشگاه های مختلف کشور از سایت سنجش3
<>

تاریخ خبر چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱
  • سایت سنجش3 در چه زمینه هایی خدمات ارائه می دهد؟
    جواب: سایت سنجش3 کلیه مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل دکتری، ارشد، کارشناسی، کاردانی، کنکور و ... را در رشته های مختلف پوشش می دهد. همچنین در زمینه آزمون های استخدامی و دوره های آموزشی نیز خدمات گوناگون ارائه می دهد.