منابع، جزوات و سوالات آزمونهای استخدامی / آزمون های (سوالات-منابع) مربیگری هیئت بدنسازی و پرورش اندام به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید

آزمون های (سوالات-منابع) مربیگری هیئت بدنسازی و پرورش اندام

آزمون های مربیگری هیئت بدنسازی و پرورش اندام شامل تست ها و نمونه سوالاتی است که به صورت سالانه توسط هیئت بدنسازی و پرورش اندام / فیتنس کشور برگزار می گردد. کلیه نمونه سوالات ادوار مختلف این ارگان به صورت یک فایل جمع آوری گردیده و در سایت سنجش3 قرار گرفته است. این مجموعه در حال حاضر کامل ترین مجموعه نمونه سوالات آزمون های برگزار شده فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام / فیتنس کشور و نمونه سوالات تالیفی بر اساس منابع معرفی شده توسط هیئت پرورش اندام و فیتنس می باشد. این مجموعه شامل نمونه سوالات آزمون مربیگری بدنسازی و پرورش اندام درجه 2 و 3 و نمونه سوالات آزمون مربیگری فیتنس می باشد.                       Bodybuilding and Fitness Coaching Tests 


مدعیان مربیگری بسیارند اما چه کسی با چه معیارهایی را باید برای مربیگری برگزید؟ قبل از هر چیز شخصی را بعنوان مربی انتخاب کنید که می توانید با او به خوبی ارتباط برقرار کنید. با او هماهنگ شوید و خواسته های واقعیتان را با او در میان بگذراید.

بتوانید از وی بپرسید:  چه تجربه ای در زمینه مربیگری دارد؟ چند سال است مربیگری می کند؟ چه شاگردانی را پرورش داده است؟ چه دستاورد هایی در زمینه مربیگری دارد؟ / - در زمینه مربیگری چه میزان تحصیلات آکادمیک دارد و چه دوره های مربیگری را طی کرده است؟ / - حوزه تخصصی مربیگری وی چیست؟ / - چه فلسفه و روشی در مربیگری دارد؟ / - چه برنامه زمانبدی را برای شما در نظر خواهد گرفت؟ / - چه مدت می بایست برای دسترسی به اهداف تعیین شده زمان صرف کرد؟ / - میزان مشارکت این مربی با شاگردش چقدر است و بلحاظ شخصیتی چقدر مورد تایید شماست؟

 

مدارک مربیگری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام پیشنیاز مدرک مربیگری
مدرک مربیگری بدنسازی درجه 3 سه سمینار
مدرک مربیگری درجه 2 سه سال پس از اخذ مدرک درجه 3 و 3 سیمنار دیگر
مدرک مربیگری درجه 1 سه سال پس از اخذ مدرک درجه 2 و 3 سمینار دیگر
مدرک مربیگری فیتنس درجه 3 سه سمینار
مدرک مربیگری فیتنس درجه 2 سه سال پس از اخذ مدرک درچه 3 و 3 سمینار
مدرک مربیگری فیتنس درجه 1 سه سال پس از اخذ مدرک درجه 2 و 3 سمینار

  کامل ترین مجموعه سوالات آزمون مربیگری بدنسازی و پرورش اندام / فیتنس

    
سوق دادن مردم به ورزش و ایجاد نشاط و سلامت در جامعه میسر نمی باشد مگر با تغییر نگرش آدمی و ارتقا دانش و سطح آگاهی عمومی آحاد جامعه. هر چند ورزش بعنوان یکی از پر رونق ترین صنایع جهان روز به روز نقش خود را در مباحث تجاری بیشتر باز می کند، اما کارکرد واقعی ورزش چیزی جز ایجاد سلامت  نشاط در جامعه نیست. مسئولیت پذیری افراد در جامعه میسر نمی باشد مگر با داشتن اعتماد به نفس و خود باوری. واقعیت این است که ورزش نه تنها در بعد سلامت جسمانی جامعه نقش اساسی ایفا می کند بلکه در سلامت روح و روان جامعه بسیار موثر تاثیرگذار می باشد. افزایش تعداد باشگاه های بدنسازی و تغییر نگرش از بدنسازی به سمت فیتنس از پدیده های بسیار امیدوار کننده در جامعه امروز ایران می باشد. دیگر بر کسی پوشیده نیست که ورزش می بایست بعنوان جزء لاینفک زندگی روزانه ما در برنامه روزانه همه افراد جامعه وجود داشته باشد. معدود نگرش های منفی به باشگاه های ورزشی رو به نیستی می رود و هر روز این باشگاه ها با ارتقا عملی و فرهنگی جایگاه و پایگاه شایسته تری را در جامعه پیدا می کنند. آنچه بزرگترین سرمایه هر جامعه ای است سرمایه انسانی تحصیل کرده و با تجربه است. مربیان بدنسازی و فیتنس هر روز به جایگاه واقعی خود نزدیک تر می شوند و اعتبار بیشتری را در جامعه کسب می کنند.

منبع آزمون فیتنس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام:

نمونه سوال آزمون فیتنس:

اما همچنان این واقعیت را نمی توان نادیده گرفت که بزرگسالان برای حفظ سلامت و بهبود عملکرد جسمانی خود به اندازه کافی فعالیت جسمانی نمی کنند. هر چند مزایایی فیزیولوژیکی و روحی روانی ورزش بر همگان آشکار شده است.

نتایجی همچون کاهش اضطراب، از بین رفتن افسردگی، کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی، افزایش اعتماد به نفس، کنترل، کاهش چربی خون، افزایش اعتماد به نفس، اصلاح ساختار بدنی و هزاران دلیل دیگر لزوم توجه به ورزش را برای همگان مشخص نموده است.

همین قدر کافیست که بدانیم کمتر از 10 در صد از سرطانها  بدلیل وراثت و ژنتیک پدید می آید و بیش از 90 درصد از آنها بدلیل سبک زندگی و عوامل محیط پدید می آیند. به همین سبب سازمان بهداشت جهانی تغییر و اصلاح سبک زندگی را جزء مهم ترین عوامل مرگ و میر می داند.

از عوامل مهم جسمانی و روانی سبک زندگی شامل تغذیه، فعالیت جسمانی، خواب درست و ارتباطات اجتماعی، سازگاری با محیط، روش مواجه با مشکلات و محیط پیرامون و ... می باشد.

نمونه مدرک مربیگری بدنسازی و پرورش اندام

نمونه مدرک مربیگری بدنسازی درجه 1 (دو زبانه)

برای ثبت نام در دوره های رسمی مربیگری بدنسازی و پرورش اندام / فیتنس روی لینک فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کلیک نمایید.

انواع کشش در بدنسازی و فیتنس.pdf

Bodybuilding coaching test questions.docx

چند نمونه از سوالات مربیگری بدنسازی و پرورش اندام درجه 2 و 3 و فیتنس برای آشنایی شما عزیزان در زیر آورده شده است.

برای دریافت فایل کامل نمونه سوالات آزمون های مربیگری پرورش اندام و فیتنس برگزار شده، شامل سوالات چهار گزینه ای همراه با پاسخنامه تستی، لطفا فایل های فوق را دریافت بفرمایید.

طی چند سال گذشته فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با قرار دادن افراد تحصیل کرده و با رتبه های علمی بالا اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی نموده است. این کلاس ها شامل دوره های آموزشی برای ارائه مدارک مربیگری بدنسازی و پرورش اندام با درجات 1و 2و 3 می باشد. علاوه بر برگزاری این دوره ها بصورت مستمر در استانهای مختلف هیئت های بدنسازی اقدام به برگزاری سمینار های مستمری در این حصوص می نمایند. در واقع ورزش بدنسازی از حالت سنتی خود خارج شده و از تجربه صرف مربیان قدیمی تبدیل به آمیخته ای از علم و تجربه شده است. علاوه بر بدنسازی رشته فیتنس نیز زیر گروه این فدراسیون و هیئت های مربوطه قرار گرفته است و برگزاری دوره های فینتس و سمینار های مرتبط با آنها نیز از جمله عملکرد های خوب این مجموعه هاست. تعداد کلاسهای برگزار شده و سمینار های علمی که هر روز برگزار می شود بیانگر این موضوع هست که آموزش بعنوان رکن مهمی در این فدراسیون مورد توجه دست اندرکاران محترم می باشد. اگر نگاهی به عناوین کتاب های چاپ و ترجمه شده در حوزه بدنسازی و فیتنس بیندازیم متوجه خواهیم شد که طی چند سال گذشته آمار چاپ این کتابها رشد چشم گیری داشته است. هر کسی که در این حوزه فعالیت می کند به تجربه دیده است که چه اندک بودند کتاب های چاپ شده در حوزه بدنسازی و تناسب اندام. اما اکنون هر روز شاهد چاپ کتابی جدید هستیم. مباحث این جوزه چنان مهم و بروز شده اند که رقابت در زمینه چاپ کتاب به رقابت در مطالعه و ارائه مقالات جدید رسیده است. مباحثی در شبکه های اجتماعی مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد که مقالات آنها چند روزی از انتشارشان نگذشته است. اینترنت این امکان را فراهم کرده است که ارتباط میان مربیان و اساتید داخلی با برترین های جهان در دانشگاه های جهان برقرار شود. چکیده مباحث را اساتید مطرح کشور در قالب کتاب، جزوه، سمینار و در فضای مجازی در قالب های گوناگون در اختیار مربیان و دست اندرکاران این رشته قرار می دهند. اکنون در خیلی از باشگاه ها تجربه همچنان حضور دارد اما آنچه بوضوح اضافه شده است حضور علم مربیگریست.

فراموش نکنیم آنچه متضمن سلامتی جسمی و روجی شماست سبک زندگی و میزان فعالیت بدنی شماست.

مربیگری و وظایف مربی بدنسازی و فیتنس: مربیگری امری بسیار حساس و مهم است. پیش از هر چیز مربی باید شرایط بدنی شاگرد خود را مورد ارزیابی قرار دهد.  انتخاب مناسب ترین نوع ورزش و تمرینات اساس دستیابی به نتیجه مورد نظر شاگرد است. بعد از آن مربی باید شیوه انجام صحیح حرکات ورزشی را به شاگرد خود آموزش دهد. نظارت بر شیوه انجام حرکات و ورزشی و تصحیح این حرکات از وظایف مربیگری است. آموزش تکنیک صحیح اجرای حرکت آسیب های ورزشی را به حداقل خواهد رساند. از موارد دیگری که باید به آن توجه نمود این است که مربیگری یک پروسه است لذا با پیشرفت شاگرد مربی می بایست نوع برنامه های تمرینی و حرکات را تغییر دهد. این تغییرات باید با شیب بسیار ملایم انجام شود تا هم از آسیب های احتمالی جلوگیری شود و هم زمان لازم برای بررسی ویژگیهای فردی شاگرد در اختیار مربی قرار گیرد. کنترل رژیم غذایی و بررسی و اصلاح سبک زندگی در بحث مربیگری بسیار مهم و تاثیرگذار است. آشنایی با حداقل کمک های اولیه برای مواقع اضطراری از دیگر پیش نیاز های مربیگری است.

رشته مربیگری در دانشگاه ها:

رشته مربیگری در دانشگاه ها در مقطع کارشناسی با هدف تربیت مربیان ورزشی بصورت علمی و آکادمیک برگزار می شود. پیش از این عمده عملکرد مربیان بصورت تجربی برای رشته های گوناگون بود و مربیان اطلاعات آکادمیک و علمی چندانی در خصوص کار مربیگری خود نداشتند. از سوی دیگر در سایر سرفصل های گرایش های تربیت بدنی به صورت خاص به مربیگری هر یک از رشته های ورزشی پرداخته نمی شده بود. این خلا موجب شد که یک رشته تخصصی بعنوان مربیگری ورزشی تدوین گردد. رشته مربیگری پیوندیست میان تجربه های ورزشی با علوم ورزشی.

چگونه کارت مربیگری بدنسازی را دریافت کنیم

شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دوره های مربیگری قدراسیون بدنسازی و پروش اندام چیست؟   حداقل 20 سال سن و حداکثر 60 سال سن. حداقل مدرک تحصیلی دیپلم. کارت ملی و کارت پایان خدمت

برای ثبت نام در دوره های مربیگری بدنسازی کجا باید مرجعه شود؟  با مراجعه به سایت فدراسیون بدنسازی و یا دفتر هیئت های بدنسازی در استان محل سکونت خودتان می توانید در این دوره ها شرکت کنید. شرکت در دوره های استانهای دیگر نیز برای مربیان ممکن هاست که البته مشکلات رفت و آمد خاص خودش را همراه خواهد داشت.

برای دریافت مدرک مربیگری شرکت در دوره های مربیگری کافی است؟ علاوه بر شرکت در دوره های آموزشی عمومی و تخصصی بدنسازی نیاز هست در تعدادی سمینار نیز شرکت نمایید.(3 سمینار) البته تعداد سمینار ها بستگی به مدرک تحصیلی شما دارد.

اولین و معتبرترین مدرک مربیگری بدنسازی و فیتنس که می توانم در ایران دریافت کنم چیست؟ مدرک مربیگری بدنسازی درجه 3 یا مدرک مربیگری فیتنس درجه 3 اولین و معتبرترین مدرک مربیگری در ایران است.

کلاس ها و دوره های مربیگری بدنسازی چگونه برگزار می شوند و چه مدت طول هر دوره است؟ برای دریافت مدرک مربیگری به مدت یک هفته در کلاس های عمومی و به مدت یک هفته نیز باید در کلاس های حضوری هیئت شرکت نمایید. البته با توجه به شرایط شیوع کوید 19 در حال حاضر تمامی این کلاسها بصورت آنلاین برگزار می شوند.

برای موفقیت در کلاس های مربیگری بدنسازی چه اطلاعاتی لازم است؟ شما باید ضمن آشنایی با آناتومی بدن و حرکت ورزشی مربوط به این رشته برخی از اطلاعات در چند حوزه مرتبط با بدنسازی را بیاموزید. برای بخش عملی می بایست چند سالی را تجربه حضور در باشگاه های ورزشی را داشته باشید و برای بخش علمی کتابی که از طرف فدراسیون معرفی میشود منبع آزمون های مربیگری خواهد بود.

برای پشت سرگذاشتن و موفقیت در کلاس ها و دوره های مربیگری نیازی هست بصورت خصوصی نزد یک مربی دیگر کارآموزی کنیم؟ خیر نیازی به آموزش خصوصی نیست کما اینکه پس از موفقیت در دروه های آموزشی شما می بایست نزد یک مربی با تجربه که قبلا مجوز مربیگری را از فدراسیون دریافت کرده است چند روز را به کارآموزی بپردازید تا آشنایی بیشتری در این خصوص کسب نمایید.

آیا دوره های مربیگری رسمی کتاب یا منبع درسی مشخصی دارند؟ بله سه کتاب دایره المعارف بدنسازی و پرورش اندام / فیتنس در این خصوص توسط فدراسیون بدنسازی / فیتنس تالیف و ترجمه شده اند که می توانید از انتشارات مربوطه اقدام به خرید آن نمایید.

آیا لازم است دریافت مدرک مربیگری بدنی ورزیده داشته باشیم؟ خیر نیاز لازم نیست اما داشتن بدن ورزیده در این رشته بسان تابلوی تبلیغاتی شماست. تابلویی که آن را با خود حمل می کنید و نتیجه تلاش چند ساله خود در این رشته را برای دیگریان به نمایش می گذارید. قطعا داشتن یک بدن ورزیده در کار مربیگری بدنسازی بسیار با اهمیت است.

 


سوالات و پاسخ سوالات آزمون استخدامی - زبان انگلیسی بخش پانزدهم ( بیشتر ... )
  • سایت سنجش3 در چه زمینه هایی خدمات ارائه می دهد؟
    جواب: در کلیه مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل: دکتری، ارشد، کارشناسی، کاردانی، ... / آزمونهای استخدامی و دوره های آموزشی