اخبار / دانشگاهی / ۱۵ اردیبهشت آخرین فرصت شرکت در دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید

۱۵ اردیبهشت آخرین فرصت شرکت در دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده

<>به گزارش خبرنگار مهر، پیاده سازی نظام پزشکی خانواده، از جمله تکالیف قانونی در برنامه ششم توسعه بوده که تحقق آن بر عهده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گذاشته شد؛ که با دستور وزیر بهداشت، مقرر شد تا با تکیه بر ظرفیت های نظام آموزش پودمانی و مهارت محور، استقرار نظام پزشک خانواده در سراسر ایران اسلامی با سرعت هرچه بیشتر تسهیل شود.

<>دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده با عنوان Family Physician Bridging Program با همکاری و اقدام مشترک وزارت بهداشت و دفتر منطقه ای کشورهای مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی توسط دانشگاه علوم پزشکی مجازی و معاونت های آموزشی و بهداشت وزارت متبوع طراحی شده است.

<>سه گروه می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند. گروه اول پزشکانی عمومی که رابطه استخدامی، قراردادی و طرحی با دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دارند و در حال حاضر به عنوان پزشک خانواده در نظام سلامت اشتغال داشته یا نداشته‌اند.

<>گروه دوم دستیاران پزشکی خانواده در حال تحصیل در دانشگاه‌های علوم پزشکی و گروه سوم پزشکانی عمومی که رابطه استخدامی و قراردادی با دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ندارند و می‌توانند به صورت داوطلب آزاد در این دوره شرکت کنند.

<>این برنامه دارای هفت پودمان است که مطابق با عوامل عمده بیمار یهای کشور و محتوای بسته های خدماتی کشور طراحی شده است و در حداقل طول  ۷ماه ارائه می شود.

<>فراگیران پس از طی پودمان های آنلاین، تجارب یادگیری حاصل از ارائه خدمات مراقبت سرپایی را به عنوان تکلیف و پروژه درسی (همزمان با فعالیت در مراکز خدمات جامع سلامت CCHS و یا سایر مراکز بهداشتی درمانی) ارائه می کنند.

<>برنامه حاضر دارای هفت پودمان «مبانی پزشکی خانواده، مراقبت از نوزادان و کودکان، مراقبت های نوجوانی و جوانی، مراقبت های میانسالی، مراقبت های سالمندی، بهداشت باروری و سلامت مادران» است.

<>طول مدت کل این برنامه پودمانی حداقل ۷ ماه و حداکثر  ۱۲ ماه است. مسئولیت اجرا و ارائه تمامی آموزش های نظری به عهده دانشگاه علوم پزشکی مجازی و در عرصه به عهده معاونت بهداشت دانشگاه های معرفی کننده است.

<>پذیرش، ثبت نام و ارزیابی فراگیران از طریق دانشگاه علوم پزشکی مجازی انجام می شود و برای این دوره فراگیران تا ۱۵ اردیبهشت ماه فرصت دارند در این دوره ثبت نام کنند.

<>ارزیابی فراگیران در دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده سه مرحله ارزیابی تکوینی، انجام تکلیف مربوط به کار در عرصه و آزمون جامع پایان دوره است. در صورتی که فراگیر همه پودمانها را با موفقیت طی کرده باشد می تواند در یکی از آزمون های جامع که دوبار در سال برگزار خواهد شد، شرکت کند.

<>گواهی جامع پایان دوره (Diploma) توسط دانشگاه علوم پزشکی مجازی صادر خواهد شد.


<>دریافت جزوات، نکات کلیدی، نمونه سوالات، پاسخنامه ها، منابع و کتب کلیه رشته های کارشناسی ارشد
و سایر مقاطع دانشگاه علوم پزشکی (وزارت بهداشت) و دیگر دانشگاه های مختلف کشور از سایت سنجش3

<>

تاریخ خبر شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • سایت سنجش3 در چه زمینه هایی خدمات ارائه می دهد؟
    جواب: در کلیه مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل: دکتری، ارشد، کارشناسی، کاردانی، ... / آزمونهای استخدامی و دوره های آموزشی