اخبار / دانشگاهی / پیشنهادات اصلاح کنکور به وزارت علوم ارائه شد به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید

پیشنهادات اصلاح کنکور به وزارت علوم ارائه شد

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعضای اتحادیه انجمن‌های ایرانی علوم ریاضی با حضور در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با سعید رضا عاملی دبیر این شورا دیدار کردند.

مگردیچ تومانیان در تشریح شاخه ریاضی فرهنگستان علوم گفت: ۱۴ نفر از اساتید باسابقه و پیشکسوت حوزه ریاضی‌ کشور در شاخه ریاضی فرهنگستان به منظور بررسی‌ مشکلات و ارائه راهکار در حوزه ریاضی حضور دارند.

وی در توضیح مسائلی که اخیراً در فرهنگستان علوم بررسی شده است، گفت: در بررسی مسئله کنکور با ارزیابی انجام شده به عنوان مثال متوجه شدیم داوطلب با کسب امتیاز بالا در زبان انگلیسی و کسب امتیاز پایین در ریاضی در رشته فنی پذیرفته می‌شود که بررسی‌هایی به منظور ارائه راهکار انجام شد و پیشنهاداتی برای اصلاح این موضوع به وزارت علوم ارسال شده است.

رئیس شاخه ریاضی فرهنگستان علوم با بیان این مطلب که دانشگاه فرهنگیان نیز مورد بررسی قرار گرفته، افزود: با توجه به اینکه دانشگاه فرهنگیان تأکید به جذب فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در آموزش‌ و پرورش و معلمی دارد، باعث می‌شود به عنوان مثال فارغ‌التحصیل کارشناسی ریاضی از یک دانشگاه دیگر نتواند به عنوان معلم ریاضی جذب شود.



دریافت نمونه سوالات و پاسخنامه ادوار گذشته کلیه گروه های آزمایشی
کنکورهای سراسری و آزاد از سایت سنجش3


تاریخ خبر سه شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۹