اخبار / استخدامی / مهلت ثبت‌نام در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه‌ها تمدید شد به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید

مهلت ثبت‌نام در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه‌ها تمدید شد

<>مهلت ثبت‌نام در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تمدید شد. ‌

<>به گزارش ایسنا، اولین فراخوان جذب اعضای هیات علمی در سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تا پایان روز یکشنبه، ۱۹ شهریورماه تمدید شد.

<>بر اساس اعلام وزارت علوم، پیش از این مهلت ثبت‌نام این فراخوان امروز، ۱۶ شهریورماه اعلام شده بود. ‌

<>این فراخوان دارای دو ویژگی خاص نسبت به فراخوان‌های قبلی است.

<>طبق اعلام وزارت علوم، برای اولین بار این فرصت فراهم شد تا دانش‌آموختگان دکترا که فاقد کارت پایان خدمت هستند و یا در حال طی دوره خدمت نظام وظیفه هستند، به شرط نداشتن غیبت، در فراخوان جذب شرکت کرده و وارد رقابت جذب شوند.

<>وزارت علوم در این زمینه تاکید کرد؛ طبق قول مساعد ستاد کل نیروهای مسلح، این مشمولان اگر موفق به طی فرایند جذب دانشگاه‌ها شوند، به عنوان عضو هیات علمی پیمانی محسوب شده و دوران تعهد خدمت وظیفه را در دانشگاه طی می‌کنند.

<>همچنین برای اولین بار قبل از آغاز فراخوان، مجوزهای استخدامی از سازمان‌های امور اداری و استخدامی و برنامه و بودجه اخذ شده و برای افرادی که فرآیند جذب را طی کنند و حکم تایید هیات مرکزی جذب را دریافت کنند، بلافاصله ردیف استخدامی تعریف می‌شود.

<>ظرفیت پذیرش در این دوره حدود ۱۶۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاهای دولتی و حدود ۱۴۰۰ عضو در مؤسسات غیر دولتی است و این امکان فراهم شده است که افرادی که جزو سه نفر اول فرایند جذب در هر کد رشته محل باشند، اگر به عنوان عضو هیئت علمی انتخاب نشوند و دارای شرایط علمی و عمومی باشند؛ بتوانند به عنوان حق‌التدریس در دانشگاه‌های دولتی و عضو پیمانی در مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی مشغول فعالیت علمی آموزشی شوند.

<>وزارت علوم تاکید کرده است که تنها مسیر جذب عضو هیات علمی در دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم صرفا از طریق فراخوان عمومی جذب است

<>متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۸۲۲۳۴۶۶۶ تماس بگیرند. متقاضیانی که در خارج از کشور سکونت دارند، می‌توانند با ارسال تصویر کارت ملی و گذرنامه خود به آدرس رایانامه [email protected] درخواست رفع محدودیت ارسال پیامک کد تایید خود را اعلام کنند.


منابع، جزوات و نمونه سوالات آزمون های استخدامی<>تاریخ خبر پنج شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۲