اخبار / استخدامی / زمان انتشار دفترچه آزمون استخدام سازمان آتش نشانی به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید

زمان انتشار دفترچه آزمون استخدام سازمان آتش نشانی

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد که از فردا شنبه ۲۵ بهمن ماه، اطلاعیه استخدام زنان و مردان آتش‌نشان بر روی سایت سازمان آتش‌نشانی منتشر می‌شود.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، مهدی داوری با اعلام این خبر گفت: داوطلبانی که در آزمون‌های سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران موفق شوند، استخدام سازمان شده و باید مراحل آموزشی را طی کنند. در این مرحله برای سال ۱۴۰۰، تعداد ۱۰۰ آتش‌نشان مرد و ۱۶ آتش‌نشان زن برای کادر عملیاتی استخدام می‌شوند. آتش‌نشانان پس از گذراندن سه ماه دوره آموزشی فشرده وارد ایستگاه‌ها خواهند شد.
او در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره همسان شدن صندوق بازنشستگی شهرداری با صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی برای بازنشستگی آتش‌نشانان با ۲۰ سال سابقه، اظهار کرد: روال قانونی این موضوع در حال سپری شدن است. آتش‌نشانانی که بر اساس صندوق تامین اجتماعی بازنشسته می‌شوند، طبق قانون مجلس انجام می‌شود اما در خصوص صندوق بازنشستگی شهرداری استناد به مصوبه کمیسیون ۱۳۸ شده و در این کمیسیون، آتش‌نشانی به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور تشخیص داده شده است.
لایحه بازنشستگی آتش‌نشانان روی میز مجلس
داوری خاطرنشان کرد: بر اساس آیین‌نامه اجرایی این کمیسیون، آتش‌نشانان پس از ۲۵ سال می‌توانند بازنشسته شوند. ما در سازمان درخواست داده‌ایم تا درباره دیگر صندوق‌های بازنشستگی مانند صندوق بازنشستگی شهرداری، اتفاق مشابه صندوق تامین اجتماعی رخ دهد.
وی ادامه داد: این موضوع را در شورای عالی استان‌ها مطرح کردیم و در آنجا مورد بررسی قرار گرفت، به تصویب رسید و به صورت لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال شد. ما در حال حاضر منتظر مطرح شدن این لایحه در صحن مجلس هستیم. مذکراتی هم در این خصوص با نمایندگان داشته‌ایم اما فرآیند بررسی آن ممکن است طولانی شود. البته این اقدامات نیز نتیجه پیگیری سازمان آتش‌نشانی و شهرداری تهران بوده است تا بتوانیم این خلاء قانونی را برطرف کنیم.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران با بیان اینکه تقریبا ۹۰۰ آتش‌نشان جزو صندوق بیمه تامین اجتماعی هستند، تصریح کرد: از حدود بیش از ۵ هزار نفر جمعیت کارکنان آتش‌نشانی شهرداری تهران، بیش از ۸۰ درصد جزو صندوق بازنشستگی شهرداری بوده و حدود ۱۹ تا ۲۰ درصد مربوط به صندوق تامین اجتماعی هستند. در بدو استخدام، آتش‌نشانان می‌توانند یکی از صندوق‌ها را انتخاب کنند؛ یعنی هر کدام از آتش‌نشانان که جزو یکی از صندوق‌های تامین اجتماعی یا شهرداری هستند، در واقع این انتخاب خود آن‌ها بوده است.
داوری درباره افزایش حقوق کارکنان سازمان آتش‌نشانی نیز گفت: حقوق آتش‌نشانان مانند تمام کارکنان شهرداری افزایش سالانه دارد و شهرداری نیز مطابق آنچه دولت اعلام می‌کند برای کارمندان افزایش حقوق در نظر می‌گیرد.


منابع، جزوات و نمونه سوالات آزمون های استخدامی

تاریخ خبر شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹
  • سایت سنجش3 در چه زمینه هایی خدمات ارائه می دهد؟
    جواب: در کلیه مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل: دکتری، ارشد، کارشناسی، کاردانی، ... / آزمونهای استخدامی و دوره های آموزشی