اخبار / دانشگاهی / حداقل و حداکثر افزایش شهریه دانشگاه های سراسری اعلام شد به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید

حداقل و حداکثر افزایش شهریه دانشگاه های سراسری اعلام شد

عبدالرضا باقری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره حداقل و حداکثر افزایش شهریه دانشجویان در سال تحصیلی جدید گفت: افزایش شهریه مشابه با سال‌های قبل بین ۱۰ تا ۲۰ درصد بسته به دانشگاه‌ها متفاوت است.

رئیس مرکز هیات‌های امنا و هیات‌های ممیزه وزارت علوم ادامه داد: هیات‌های امنای دانشگاه‌های مختلف بسته به شرایط محیطی و هزینه‌ها، شهریه را تعیین کرده‌اند.

به گزارش مهر، درحالی افزایش شهریه دانشگاه‌ها همانند سال قبل اعلام شده است که دانشجویان به شهریه‌های ترم قبل به دلیل برگزاری کلاس‌ها در بستر فضای مجازی و برخی شبکه‌های اجتماعی و نبود زیرساخت‌های لازم، اعتراض داشتند.

بسیاری از دانشجویان دانشگاه‌های شهریه‌پرداز بر این باور بودند که دریافت شهریه در ازای خدمات دانشجویی و برپایی کلاس‌ها و دست‌کم کلاس‌های عملی است و باتوجه به برخط‌شدن آموزش‌ها، پرداخت شهریه مانند نرخ پیش از وقوع کرونا موجه نیست.

برخی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در واکنش به اعتراض دانشجویان خود، با دادن تخفیف، قسط‌بندی یا حذف ترم به آنان کمک کردند و برخی دانشگاه‌ها هم این کار را نکردند تا به هر شکل، نیمسال دوم سال تحصیلی گذشته به پایان برسد.

حال خبر می‌رسد در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، با توجه به اینکه اعلام شده آموزش‌ها با محوریت آموزش مجازی خواهد بود، برخی مراکز آموزشی افزایش حداکثری شهریه یعنی افزایش ۲۰ درصدی شهریه را در دستور کار خود قرار داده‌اند.


دریافت جزوات، نکات کلیدی، نمونه سوالات، پاسخنامه ها، منابع و کتب کلیــه رشتــه ها
و مقاطع
دانشگاه های مختلف کشور از سایت سنجش3

تاریخ خبر دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹