اخبار / دانشگاهی / جزییات آزمون‌های ارزیابی علمی دانشجویان انتقالی علوم پزشکی ۱۴۰۳ به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید

جزییات آزمون‌های ارزیابی علمی دانشجویان انتقالی علوم پزشکی ۱۴۰۳

<>به گزارش خبرنگار مهر، آزمون ارزیابی صلاحیت علمی برای دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه های داخل ویژه ورودی های اول ژانویه ۲۰۱۹ به بعد و آزمون انتقال به داخل ویژه ورودی های پیش از ۲۰۱۹ روز ۱۸ مردادماه ۱۴۰۳ برگزار می شود.

<> ثبت نام آزمون انتقال به داخل - ویژه ورودی های پیش از ۲۰۱۹ از ساعت ۱۲ ظهر دوشنبه ۱ مرداد تا ۱۲ ظهر یکشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۳ از طریق مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام خواهد شد.

<>آزمون ارزیابی علمی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه های داخل ویژه ورودی های اول ژانویه ۲۰۱۹ به بعد نیز ۱۸ مرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار می شود اما این گروه از دانشجویان با تغییر روش پذیرش مواجه شده اند.

<>

<>تغییر روش پذیرش قبول شدگان آزمون ارزیابی علمی دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی خارج از کشور متقاضی انتقال به داخل ویژه ورودی های اول ژانویه ۲۰۱۹ به بعد

<>

<>مرکز سنجش آموزش پزشکی در اطلاعیه ای اعلام کرده است: روش پذیرش شرکت کنندگان در آزمون ارزیابی علمی دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی خارج از کشور متقاضی انتقال به داخل که حائز نمره حد نصاب (حداقل ۶۰ درصد نمره کل، معادل ۱۲۰ و بالاتر) شده اند/ خواهند شد به ترتیب زیر تغییر کرده است:

<>۱. بند ۴-۱-۳-۹ آیین نامه انتقال به این شرح اصلاح می شود:

<>«اسامی افراد قبول شده توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی به مرکز خدمات آموزشی اعلام و معرفی نامه ای مبنی بر موافقت با انتقال (با اعتبار دو ساله)، توسط مرکز خدمات آموزشی برای ایشان صادر می شود. اخذ پذیرش از دانشگاه های داخل کشور بر عهده متقاضی خواهد بود.»

<>۲. بند ۵-۱-۳-۹ آیین نامه انتقال حذف می شود.

<>۳. سایر بندهای آییننامه، بدون تغییر به قوت خود باقی است.

<>بنابراین:

<>«اسامی قبول شدگان توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی به مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعلام می شود.»

<>«معرفی نامه ای مبنی بر موافقت با انتقال به دانشگاه های داخل کشور (با اعتبار دو ساله) توسط مرکز خدمات آموزشی برای قبول شدگان صادر می شود.»

<>«قبول شدگان به دانشگاه های داخل کشور مراجعه و از یکی از این دانشگاه ها اقدام به اخذ پذیرش می کنند.»

<>

<>جزییات ثبت نام آزمون ارزیابی علمی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور متقاضی انتقال به داخل ویژه ورودی های اول ژانویه ۲۰۱۹ به بعد

<>

<>

<>دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه های داخل که از اول ژانویه ۲۰۱۹ به بعد شروع به تحصیل کرده اند و بر اساس مفاد آیین نامه انتقال مشمول مقررات انتقال به داخل خارج شده اند، می توانند در این آزمون و شرکت کرده و در صورت احراز شرایط مندرج در آیین نامه، به شورای انتقال معرفی خواهند شد.

<>

<>مرحله پیش از آزمون: دانشجویان متقاضی انتقال موظفند درخواست خود را همراه با مدارک مورد نیاز (طبق آیین نامه انتقال) که به تأیید دانشگاه محل تحصیل و سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور رسیده است، در سامانه انتقال دانشجویان خارج به داخل ثبت و بارگذاری کنند.

<>توجه ۱: فقط کسانی مجاز به حضور در جلسه و شرکت در آزمون خواهند بود که پرونده آنها در سامانه فوق رسیدگی و تأیید شده و بر اساس ضوابط مربوطه، مجاز به شرکت در آزمون شناخته شده اند.

<>توجه ۲: این آزمون فقط جهت ارزیابی علمی متقاضیان انتقال به داخل، به عنوان یکی از مراحل فرآیند بررسی مدارک است و آزمون ورودی به دانشگاه های داخل نیست. بنابراین، قبولی در این آزمون به منزله موافقت با انتقال نبوده و صرفاً پرونده دانشجو را در شورای انتقال قابل طرح می سازد و حقی برای فرد ایجاد نمی کند.

<>مرحله نام نویسی در آزمون: در صورت تکمیل بودن کلیه مدارک مورد نیاز و تشکیل پرونده، دانشجویان باید آمادگی خود را جهت شرکت در آزمون به کارشناس ارزشیابی در مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعلام کنند تا نام آنها در لیست مرکز خدمات آموزشی ثبت شود. پس از آن، دانش آموختگان باید در زمان تعیین شده، نسبت به نام نویسی اینترنتی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir اقدام کنند.

<>نکته: در صورت تکمیل نشدن مدارک و اتمام مهلت ثبت نام، این مرکز هیچ گونه مسؤولیتی در قبال عدم امکان شرکت دانش آموختگان در آزمون را نخواهد داشت و آنان باید در آزمون های بعدی شرکت کنند.

<>زمان ثبت نام آزمون ارزیابی علمی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه های داخل ویژه ورودی های اول ژانویه ۲۰۱۹ به بعد، از ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه اول مرداد تا ساعت ۱۲ ظهر روز یکشنبه ۷ مرداد از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام خواهد شد.

<>توجه: متقاضیان باید تا پیش از ثبت نام اینترنتی برای شرکت در آزمون، مدارک خود را در سامانه انتقال دانشجویان خارج به داخل ثبت و بارگذاری کنند.

<>روش ثبت نام اینترنتی: داوطلبان باید هر یک از مدارک زیر را اسکن کرده (با حجم ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلوبایت و فرمت jpg) و هنگام ثبت نام از طریق پیوند مربوطه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی www.sanjeshp.ir بارگذاری کنند.

<>پس از ارسال مدارک، دکمه «آغاز ثبت نام» فعال می شود و با فشار دادن آن، فرم ثبت نام در اختیار داوطلب قرار می گیرد. داوطلبان باید فرم را کامل کرده و با کلیک روی دکمه ثبت نهایی، کد رهگیری را دریافت کنند.

<>هزینه شرکت در آزمون ۸ میلیون و ۲۹۰ هزار ریال (۸۲۹ هزار تومان) است که در آغاز ثبت نام، به صورت اینترنتی و با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب پرداخت می شود.

<>مدارک مورد نیازجهت ثبت نام اینترنتی:

<>۱. تصویر اسکن شده یک قطعه عکس که در سال جاری گرفته شده باشد

<>۲. تصویر اسکن شده صفحه اول شناسنامه

<>۳. تصویر اسکن شده کارت ملی

<>توجه: هر یک از تصاویر بالا باید با فرمت jpg و حجم حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلو بایت تهیه شود.

<>توزیع کارت ورود به جلسه: کارت شرکت در آزمون از ساعت ۱۲ ظهر روز سه شنبه ۱۶ مردادماه ۱۴۰۳ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

<>توجه مهم: داوطلبان باید پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی (یا شناسنامه) خود را در روز آزمون همراه داشته باشند، در غیر این صورت از ورود آنان به سالن برگزاری آزمون جلوگیری خواهد شد.

<>مکان برگزاری آزمون: آزمون در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران برگزار خواهد شد که نشانی دقیق آن روی کارت ورود به جلسه درج می شود.


<>دریافت جزوات، نکات کلیدی، نمونه سوالات، پاسخنامه ها، منابع و کتب کلیه رشته های کارشناسی ارشد
و سایر مقاطع دانشگاه علوم پزشکی (وزارت بهداشت) و دیگر دانشگاه های مختلف کشور از سایت سنجش3

<>

<>

تاریخ خبر شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳