اخبار / دانشگاهی / جزئیات برگزاری آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی اعلام شد به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید
x

جزئیات برگزاری آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی اعلام شد

به گزارش خبرگزاری مهر، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به شرایط خاص شیوع کرونا در کشور و نیاز بخش درمان به تامین نیروهای متخصص در اولین فرصت ممکن و با لحاظ این نکته که استانداردهای آموزشی تا حد امکان مدنظر باشد، پس از رایزنی های گسترده و نظرخواهی از افراد صاحب نظر در حوزه آموزش تخصصی و تعامل با معاونت های مختلف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اقدامات زیر مصوب شد:

۱. اختیارات ویژه ای به گروه های آموزشی و دانشگاه های علوم پزشکی داده شود تا با مدل ساده ابلاغی معاونت آموزشی وزارت بهداشت افراد واجد شرایط فارغ التحصیلی را طی ۲-۳ هفته آینده معرفی و نامبردگان در صورت شروع خدمات واجد دریافت گواهینامه تخصصی خواهند بود.

۲. آزمون گواهینامه و دانشنامه طبق برنامه ریزی زمان بندی شده قبلی در انتهای شهریور ماه برگزار خواهد شد و افرادی که براساس معیارهای بند ۱ واجد شرایط دریافت گواهینامه تخصصی نشدند طبق روال قبل می توانند در این آزمون شرکت کنند. همچنین تمامی افراد علاقمند به شرکت در آزمون دانشنامه مطابق روال اعلام شده قبلی در امتحان مذکور شرکت خواهند کرد.

۳. در این فاصله معاونت درمان وزارت بهداشت تمهیداتی خواهد اندیشید که فارغ التحصیلان معرفی شده محل خدمت شان مشخص شده و توزیع شوند. افرادی که خود را به سرعت به محل خدمت تعیین شده معرفی کرده و طرح خود را شروع کنند در امتحانات شفاهی دانشنامه از مزیت هایی بهره مند خواهند شد.

۴. آزمون گواهینامه و دانشنامه فوق تخصصی نیز طبق برنامه ریزی قبلی برگزار خواهد شد.


دریافت جزوات، نکات کلیدی، نمونه سوالات، پاسخنامه ها، منابع و کتب کلیه رشته های دکتری
و سایر مقاطع دانشگاه علوم پزشکی (وزارت بهداشت) و دیگر دانشگاه های مختلف کشور از سایت سنجش
3تاریخ خبر یکشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۹