اخبار / دانشگاهی / اعلام شرایط انتقال دانشجویان علوم پزشکی شاغل به تحصیل در خارج از کشور به داخل به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید

اعلام شرایط انتقال دانشجویان علوم پزشکی شاغل به تحصیل در خارج از کشور به داخل

<>مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت شرایط انتقال و زمان برگزاری آزمون دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور که متقاضی انتقال به دانشگاه‌های داخل بوده‌اند، را اعلام کرد.

<>به گزارش ایسنا، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که پیرو اطلاعیه های قبلی در خصوص ممنوعیت انتقال جهت ورودی‌های بعد از آغاز ژانویه ۲۰۱۹ در دانشگاه‌های خارج از کشور و بر اساس سیاست‌های ابلاغی ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور شورای عالی انقلاب فرهنگی‌، آن دسته از دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور، که بر اساس سه معیار ویزا، خروج از کشور و گواهی شروع به تحصیل، از اول ژانویه ۲۰۱۹ در دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در خارج از کشور شروع به تحصیل نموده‌اند، با ظرفیت محدود، امکان انتقال در سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پس از گذراندن ۷۲ واحد درسی مرتبط در خارج از کشور و با شرکت در آزمون ارزیابی صلاحیت علمی و کسب ۶۰ درصد نمره کل خواهند داشت.

<>این آزمون یکبار در سال و به مدت ۵ سال برگزار می‌گردد و ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکترای عمومی سه رشته مذکور در هر دوره، ۲ درصد تعداد شرکت کنندگان همان دوره می باشد.

<>شایان ذکر است آیین نامه مربوطه تدوین و در مراحل نهایی ابلاغ می‌باشد و پس از ابلاغ، از طریق سایت مرکز خدمات آموزشی معانت آموزشی وزارت بهداشت اطلاع رسانی می‌شود.

<>صرفاً افرادی مجاز به شرکت در آزمون می‌باشند که در سامانه انتقال دانشجویان خارج از کشور به نشانی https://mohed.behdasht.gov.ir/Transition ثبت نام و پس از تکمیل پرونده، واجد شرایط شرکت در آزمون صلاحیت علمی شده اند، لذا خارج از سامانه هیچ درخواستی بررسی نخواهد شد.

<>درخواست های ثبت شده، پس از ابلاغ رسمی آیین نامه، بررسی و نتیجه صرفاً از طریق سامانه به متقاضی اعلام می‌شود.

<>زمان برگزاری اولین دوره آزمون ارزیابی صلاحیت علمی این گروه از دانشجویان تاریخ ۱۴۰۲/۵/۲۶ می‌‍‌باشد.

<>همچنین نحوه ثبت نام و منابع آزمون متعاقباً از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی https://sanjeshp.ir  اطلاع رسانی خواهد شد.

<>

دریافت جزوات، نکات کلیدی، نمونه سوالات، پاسخنامه ها، منابع و کتب کلیه رشته ها
و سایر مقاطع دانشگاه علوم پزشکی (وزارت بهداشت) و دیگر دانشگاه های مختلف کشور از سایت سنجش3

تاریخ خبر پنج شنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۱
  • سایت سنجش3 در چه زمینه هایی خدمات ارائه می دهد؟
    جواب: سایت سنجش3 کلیه مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل دکتری، ارشد، کارشناسی، کاردانی، کنکور و ... را در رشته های مختلف پوشش می دهد. همچنین در زمینه آزمون های استخدامی و دوره های آموزشی نیز خدمات گوناگون ارائه می دهد.