اخبار / استخدامی / استخدام سازمان آتش نشانی به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید

استخدام سازمان آتش نشانی

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، به منظور تکمیل نیروهای عملیاتی خود در سطح شهر تهران از میان افراد واجد شرایط از طریق آزمون های علمی، عملی، معاینات جسمانی و روانی و طی مراحل گزینش "۲۰۰ نفر مرد " براساس شرایط ذیل استخدام می نماید:
"پذیرفته شدگان پس از طی دوره آموزش ویژه آتش نشانی و کسب موفقیت در دوره، به صورت قراردادی به استخدام سازمان درمی آیند."

 مهلت ثبت نام از 4 الی 11 آذر ماه 1402 می باشد.شرایط عمومی تابعیت و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و متدین به یکی از ادیان رسمی کشور.
 دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم.
 عدم اشتهار به فساد اخلاقی و نداشتن پیشینه کیفری (سوء سابقه موثر) برابر گواهی مراجع ذیصلاح.
 متولدین 1376/01/01 به بعد.
 دارا بودن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت غیر پزشکی نظام وظیفه عمومی.
 برخورداری از سلامت کامل جسمانی و روانی و توانایی لازم برای انجام کار در شغلی که در آن استخدام می شوند(آمادگی جسمانی) شامل الف: تست تشخیص روانشناختی - شغلی
ب: عدم داشتن مشکلات و اختلالات روانی ج: عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانی برابر گواهی صادره از مراجع ذیصلاح و مورد نظر سازمان.
 عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی به موجب آراء موثر مراجع قضائی و ذیصلاح.
 تذکر: ملاک عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، اتمام خدمت دوره ضرورت(تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت، کارت پایان خدمت) و همچنین در خصوص معافیت دائم غیر پزشکی(تاریخ مندرج در قسمت صدور کارت معافیت دائم)، اولین روز برگزاری آزمون عملی می باشد.شرایط اختصاصی دارا بودن حداقل ۱۶۵ سانتیمتر قد.
 دارا بودن شرایط بومی در استان تهران.
(داوطلب بومی: به داوطلبی گفته می شود که ۵ سال آخر محل سکونت را در یکی از شهرهای استان تهران ساکن باشد)
 فرزندان شهدا، مفقودین، جانبازان ۲۵% به بالا و آزادگان، همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور در جبهه از سهمیه قانونی برخوردار و دارندگان مدال طلای مسابقات جهانی در شرایط مساوی، از اولویت برخوردار می باشند.مفاد آزمون* آزمون علمی:
 هوش و توانمندی های عمومی(ضریب۲) ـ معارف اسلامی(ضریب ۱) ـ زبان انگلیسی(عمومی)(ضریب ۱).
 آزمون کتبی روانشناختی – شغلی.
* آزمون ورزشی شامل ترکیب بدنی (اندازه گیری قد و وزن)، انعطاف پذیری، بارفیکس، دراز و نشست، قدرت پنجه، دوی ۱۶۰۰ متر، عملیات ورزشی(کشیدن سورتمه با وزنه ۲۰ کیلوگرمی به مسافت ۲۰ متر به وسیله طناب از روبرو و کشاندن همان سورتمه به وسیله طناب روی شانه به مسافت ۲۰ متر، هل دادن سورتمه ورزشی بعدی با وزنه ۴۰ کیلوگرمی به مسافت ۲۰ متر و کشاندن همان سورتمه به وسیله طناب روی شانه به مسافت ۲۰ متر، حمل دو گالن به وزن مجموع ۴۰ کیلوگرم به مسافت ۱۵ متر(رفت و برگشت جمعا ۳۰ متر).
 تبصره: اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، از پاسخگویی به سئوالات معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت، نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سئوالهای آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.
 آزمون نمره منفی دارد.نحوه ثبت نامثبت نام به صورت الکترونیکی به شرح ذیل انجام می گیرد:
 ورود به پایگاه اینترنتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران
 تکمیل فرم ثبت نام در هر مرحله و تایید آنها.
 تاییدیه نهایی با توجه به اطلاعات وارد شده توسط داوطلب.
 دریافت شماره پرونده و کد رهگیری.
 تذکر: ثبت نام منوط به تکمیل کلیه مراحل و دریافت شماره پرونده و کد رهگیری از سیستم است و پس از تایید نهایی فرم اینترنتی توسط داوطلب، اطلاعات آن قابل تغییر نیست.مدارک مورد نیاز هنگام ثبت نام(الکترونیکی) تکمیل مراحل ثبت نام از طریق پایگاه اینترنتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران
 متقاضیان می بایست مبلغ ۲.۸۰۰.۰۰۰ ریال (دویست و هشتاد هزار تومان) را به عنوان هزینه شرکت در آزمون علمی از طریق درگاه اینترنتی موجود در صفحه ثبت نام(با داشتن الزامات آن همانند CVV۲ و رمز دوم کارت بانک های عضو شتاب) پرداخت نمایند.
 تذکر: هزینه شرکت در آزمون به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.
 اسکن یک قطعه عکس۴×۳.
* نحوه تهیه فایل تصویر داوطلب:
 عکس مربوط به سال جاری باشد.
 فایل مربوطه حداقل ۳۰۰*۲۰۰ پیکسل و حداکثر ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل باشد.
 حجم فایل ارسالی باید کمتر از ۷۰ کیلوبایت باشد.
 تصویر باید در جهت صحیح و بدون چرخش تهیه شده و فاقد هر گونه حاشیه زائد باشد.
 حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
* لطفا شرایط ذکر شده در سامانه ثبت نام را در تمام مراحل به دقت مطالعه نموده و سپس ثبت نام را انجام دهید. پذیرش موافقت نامه در سامانه استخدام به منزله مطالعه کامل شرایط و قبول نمودن کلیه مفاد در نظر گرفته شده در آگهی استخدام است.
* عدم شرکت در هریک از بخش های آزمون(علمی، عملی، مصاحبه روانشناختی - شغلی، گزینش، معاینات پزشکی) به منزله انصراف از تقاضا تلقی می گردد.
* کلیه هزینه های آزمون اعم از پزشکی، عملی(ورزشی)و مصاحبه بر عهده دواطلبان می باشد که حسب اعلام در مراکز معرفی شده، توسط داوطلب می بایست پرداخت شود.مراحل اخذ آزمون و نحوه اعلام نتیجه آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی بصورت مرحله ای برگزار شده و شرکت در هر مرحله منوط به کسب حد نصاب لازم در مرحله قبلی است. عدم کسب حد نصاب لازم در هر مرحله منجر به حذف داوطلب از فرآیند استخدام خواهد شد.
 در مرحله اول بر اساس اطلاعات خود اظهاری افراد، آزمون علمی برگزار و نتیجه آزمون و اعلام اسامی واجدین شرایط جهت مرحله بعد منوط به کسب حد نصاب نمره لازم می باشد.
 پس از برگزاری آزمون علمی، واجدین شرایط بر اساس چند برابر ظرفیت استخدام به آزمون عملی معرفی می شوند.
 در زمان برگزاری آزمون عملی، مدارک مورد نیاز به شرح ذیل با اطلاعات خود اظهاری افراد تطبیق داده می شود و با بررسی و صحت سنجی مدارک و در صورت تائید، آزمون عملی از ایشان به عمل خواهد آمد.
 اصل شناسنامه عکسدار.
 اصل مدرک تحصیلی.
 اصل کارت پایان خدمت و یا معافیت غیر پزشکی.
 اصل کارت ملی.
 همراه داشتن اصل و تصویر کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت فرزندان شاهد و ایثارگران.
 پس از اعلام نتایج آزمون عملی، اسامی چند برابر ظرفیت استخدامی جهت شرکت در مصاحبه روانشناختی - شغلی اعلام خواهد شد.
 افراد واجد شرایط تشخیص داده شده در مصاحبه روانشناختی - شغلی جهت طی مراحل گزینشی و معاینات پزشکی به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند.مهلت ثبت نام ثبت نام در این آزمون صرفا بصورت الکترونیکی است و متقاضیان واجد شرایط می بایست از روز شنبه مورخ 1402/09/04 لغایت ساعت ۲۴ روز شنبه مورخ 1402/09/11 نسبت به ثبت نام الکترونیکی به پایگاه اینترنتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران اقدام نمایند.
به ثبت نام ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی شود.زمان و محل توزیع کارت ورود به جلسه آزمون زمان برگزاری: آزمون کتبی در روز جمعه مورخ 1402/10/15 برگزار می شود.
 متقاضیان جهت مشاهده و پرینت کارت ورود به جلسه آزمون، می توانند روز چهارشنبه مورخ 1402/10/13 با ورود به پایگاه اینترنتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران اقدام نمایند.
 تذکر: همراه داشتن اصل شناسنامه عکسدار یا اصل کارت ملی و کارت ورود به جلسه آزمون الزامی می باشد. در غیر این صورت از ورود افراد به جلسه ممانعت به عمل خواهد آمد.اطلاع رسانی هر گونه اطلاع رسانی درخصوص آزمون از طریق سایت اینترنتی خواهد بود و متقاضیان اطلاعات مورد نیاز خود را بدین طریق دریافت خواهند کرد.
تلفن تماس: ۰۲۱۶۴۳۲۰
 ساعات پاسخگویی: ۹ صبح لغایت ۱۵ می باشد
 متقاضیان گرامی، شماره های پشتیبانی صرفا جهت رفع اشکالات ثبت نام می باشد. خواهشمند است به منظور رعایت حقوق سایر شرکت کنندگان از طرح سولات خارج از موضوع پرهیز نمایید.تذکر مهم داوطلبان فاقد حد نصاب، هر مرحله از آزمون استخدامی حذف و صرفا کارنامه آزمون علمی و عملی از طریق سامانه استخدام جهت اطلاع و بهره برداری قابل مشاهده خواهد بود.
 کسب حد نصاب نمره در آزمون های علمی، عملی و مصاحبه روانشناختی - شغلی، هیچ گونه حق استخدامی ایجاد نمی کند و معرفی افراد بر اساس نمره مکتسبه و رسیدن به حد نصاب و تائید سلامت جسمی توسط مرجع ذیصلاح و هیات مرکزی گزینش شهرداری تهران است.
 چنانچه در حین مراحل استخدام و پس از آن ثابت شود که هر گونه مدارک ارائه شده و یا اظهارات داوطلب خلاف واقع می باشد از ادامه مراحل استخدام حذف خواهند شد و هیچگونه حقی برای ایشان باقی نیست.
منابع، جزوات و نمونه سوالات آزمون های استخدامی

تاریخ خبر شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲