اخبار / دانشگاهی / آغاز فعالیت دانشگاه های غیرانتفاعی از نیمه شهریور به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید

آغاز فعالیت دانشگاه های غیرانتفاعی از نیمه شهریور

علی آهون منش در گفتگو با خبرنگار مهر درباره طرح ساماندهی موسسات و دانشگاه‌های غیر انتفاعی براساس سند آمایش آموزش عالی گفت: ساماندهی آموزش عالی توسط وزارت علوم برای تمام زیر نظام ها اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر این طرح برای دانشگاه های دولتی درحال اجرا است، براساس این طرح قرار بود دانشگاه های دولتی کوچک که زیر ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر دانشجو دارند، منحل شوند ولی سپس تصمیم بر این شد که این دانشگاه ها به عنوان پردیس دانشگاه های بزرگ فعالیت کنند.

رییس اتحادیه موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی افزود: ساماندهی هنوز درباره دانشگاه های غیرانتفاعی صورت نگرفته و دستورالعملی دراین رابطه ابلاغ نشده است.

وی درباره شروع فعالیت دانشگاه و موسسات غیرانتفاعی در سال تحصیلی جدید نیز گفت: براساس اعلام وزارت علوم به دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی اعلام کرده ایم از نیمه اول شهریور برای شروع فعالیت آمادگی داشته باشند.

آهون منش با اشاره به نحوه آموزش در سال تحصیلی جدیدافزود: درصدی از آموزش ها به صورت حضوری و درصدی هم به صورت غیرحضوری خواهد بود البته با توجه به امکانات موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی، خود دانشگاه و موسسه تصمیم می گیرد که چند درصد آموزش حضوری و چند درصد غیرحضوری باشد.

دریافت جزوات، نکات کلیدی، نمونه سوالات، پاسخنامه ها، منابع و کتب کلیــه رشتــه های کارشناسی
و سایر مقاطع
دانشگاه های مختلف کشور از سایت سنجش3


تاریخ خبر سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹