اخبار / دانشگاهی / آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو فردا برگزار می‌شود به اشتراک گذاری در Facebook به اشتراک گذاری در Google+ به اشتراک گذاری در Twitter کتاب هدیه دهید
x
 

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو فردا برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، یکصد و سی و هفتمین آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (تولیمو) به روش الکترونیکی، صبح فردا پنجشنبه ۷ آذرماه ۹۸ در شهر تهران برگزار خواهد شد.

در این گزارش به بیان زمان و محل برگزاری آزمون و نوع سوالات آن و هر آنچه داوطلبان در این باره باید بدانند می‌پردازیم.

تمام داوطلبان باید حتماً قبل از شروع فرآیند آزمون (ساعت ۸ صبح) در محل حضور داشته باشند و عدم حضور به موقع و تاخیر بیشتر از ۱۵ دقیقه منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.

آن دسته از داوطلبانی که متقاضی برگزاری آزمون بوده و در زمان مقرر نسبت به ثبت نام در سایت این سازمان اقدام کرده اند برای شرکت در جلسه آزمون باید ساعت ۸ صبح فردا پنجشنبه ۷ آذرماه ۹۸ به مرکز برگزاری آزمون که در زمان ثبت نام انتخاب کرده ­اند، مراجعه کنند.

مکان‌های برگزاری آزمون تولیمو

فرآیند برگزاری آزمون کلیه داوطلبان در ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۷ آذرماه ۹۸ برگزار خواهد شد و داوطلبان باید قبل از شروع فرآیند برگزاری آزمون در محل برگزاری حضور داشته باشند.

از آنجایی که آزمون به صورت الکترونیکی و از طریق رایانه (کامپیوتر) برگزار می­ شود برای داوطلبان کارت ورود به جلسه پیش بینی نشده و نیازی به ارائه کارت شرکت در آزمون در این روش نیست.

تمامی داوطلبان باید با کارت شناسایی معتبر (کارت ملی یا شناسنامه عکس دار و یا گذرنامه) به حوزه مراجعه کنند. آدرس مراکز محل برگزاری آزمون در شهر تهران با توجه به تعیین مراکز توسط داوطلبان اعلام شده است و داوطلبان لازم است منحصراً به مرکزی که در زمان ثبت‌نام آن را انتخاب کرده‌اند مراجعه کنند. در سایر مراکز از آن‌ها آزمون به عمل نخواهد آمد.

۱. سازمان سنجش آموزش کشور: تهران، خیابان کریم‌خان زند، بین استاد نجات اللهی و سپهبد قرنی، پلاک ۲۰۴، طبقه اول، سالن iBT

۲. مرکز سنجش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: تهران، خیابان آزادی، بین خیابان اسکندری شمالی و دکتر قریب، روبروی پارک اوستا، پلاک ۱۳۱،

۳. پردیس شماره ۲ دانشگاه شهید بهشتی: تهران، اکباتان، فاز ۳، جنب بیمارستان صارم

آزمون داوطلبان زبان انگلیسی پیشرفته شامل دو مرحله تستی و تشریحی است که داوطلبان باید توسط رایانه (کامپیوتر) گزینه پاسخ سوالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سوال تشریحی را ثبت کنند. تعداد سوالات و مدت پاسخگویی به سوالات هر دفترچه و فرم نظر خواهی اعلام شده است.

سوالات تستی: درک مطلب شفاهی - شنیداری (Listening Comprehension)

در جلسه آزمون سوالات بخش شنیداری از بلندگو پخش خواهد شد و داوطلبان باید با توجه به متن سوال که از بلندگو پخش می‌شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه‌ای که در رابطه با سوال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) درج شده، از طریق رایانه (کامپیوتر) اقدام و پاسخ را با توجه به شماره سوال مربوط علامتگذاری کنند.

داوطلبان باید توجه داشته باشند متن سوالات شنیداری (درک مطلب شفاهی) فقط یک‌بار از بلندگو پخش می‌شود و قابل تکرار نیست و لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند تا ضرری متوجه آنان نشود.

ساختار و نوشتار زبانی (structure and written Expression) خواندن و درک مطلب (Reading comprehension) این دفترچه حاوی ۱۴۰ سوال تستی است و داوطلبان باید سوالات بخش ساختار و نوشتاری و خواندن و درک مطلب را در مدت ۸۰ دقیقه و به سوالات بخش شنیداری در مدت ۳۰ دقیقه جمعاً در مدت ۱۱۰ دقیقه به سوالات آن پاسخ دهند.

سوال تشریحی: نوشتاری (writing)

بخش نوشتاری شامل یک سوال است که داوطلبان می­ توانند در مدت ۳۰ دقیقه از طریق رایانه (کامپیوتر) به سوال مربوط پاسخ دهند. داوطلبان در این قسمت باید از مهارت تایپ جملات با کیبورد برخوردار باشند.

داوطلبان باید گذرنامه، کارت ملی یا اصل شناسنامه عکسدار و یک نسخه از برگه ثبت‌نام به همراه داشته باشند.

آوردن هرگونه وسایل اضافی مانند نوشت افزار (خودکار و مداد و ...)، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، پیجر ممنوع است. با توجه به اینکه محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه‌های امتحانی پیش‌بینی نشده، مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل متوجه حوزه‌های امتحانی نیست.

صحبت کردن با سایر داوطلبان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم‌التحریر، نت (یادداشت)، .. در جلسه امتحان به عنوان تخلف محسوب می‌شود و با داوطلب متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری رفتار خواهد شد.

داوطلبان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آن‌ها لازم است، حداکثر تا تاریخ ۱۵ آذرماه ۹۸ از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی با این سازمان مکاتبه کنند. به درخواست‌های واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.دریافت سوالات و پاسخنامه ادوار گذشته کلیه آزمون های زبان های خارجی - TOFEL از سایت سنجش3
دریافت سوالات و پاسخنامه ادوار گذشته کلیه آزمون های زبان های خارجی - IELTS از سایت سنجش3

تاریخ خبر چهارشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۸