اخبار / دانشگاهی / شنبه آخرین فرصت انتخاب رشته دکتری - ثبت‌نام بیش از 19هزار داوطلب کتاب هدیه دهید

شنبه آخرین فرصت انتخاب رشته دکتری - ثبت‌نام بیش از 19هزار داوطلب

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از19هزار داوطلب در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 96 خبر داد و تاکید کرد داوطلبان تا 22 مهر فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

دکتر حسین توکلی به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر شده است و در این مرحله هزار و ۸۱۶ نفر در ۸۷۵ کدرشته محل پذیرفته می‌شود. داوطلبان برای ثبت‌نام و انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۶ تا روز شنبه ۲۲ مهر فرصت دارند، ۱۵ کدرشته محل را انتخاب کنند.

او ادامه داد: داوطلبانی که در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۶ ثبت‌نام و شرکت کرده‌اند و با توجه به کارنامه آزمون دارای نمره کل مثبت هستند، می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون (شماره یک) و دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) این آزمون و همچنین اطلاعیه‌های سازمان سنجش نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

توکلی افزود: آن دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ قبلا در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون دکتری «Ph.D» سال ۱۳۹۶ قرار گرفته و به عنوان پذیرفته شده اعلام شده‌اند مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت هستند، اما اگر در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرفته شوند قبولی قبلی آنان «کان‌لم‌یکن» تلقی شده و باید در کدرشته قبولی جدید ثبت‌نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

مشاور سازمان سنجش تاکید کرد گزینش‌ نهایی‌ در هر یک‌ از کدرشته‌های تحصیلی‌ اعلام شده، مطابق‌ شرایط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه‌های راهنمای شرکت در آزمون و انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۱ و ۲) و اطلاعیه‌های قبلی این آزمون‌ انجام‌ خواهد شد.

او افزود:‌ نتایج معرفیشدگان چند‌برابر ظرفیت هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه در تاریخ دوشنبه ۱۵ آبان ۹۶ از طریق سایت اینترنتی این سازمان برای انجام مراحل مصاحبه دانشگاه‌ها اعلام خواهد شد.

توکلی در پایان گفت: تا ساعت 8 صبح امروز چهارشنبه 19 مهر 19 هزار و 14 داوطلب در مرحله تکمیل‌ظرفیت آزمون دکتری انتخاب‌رشته کرده‌اند.

دریافت جزوات، نکات کلیدی، نمونه سوالات، پاسخنامه ها، منابع و کتب کلیــه رشتــه های دکتری
و سایر مقاطع دانشگاه های مختلف کشور از سایت سنجش3

تاریخ خبر چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶