اخبار / دانشگاهی / جزئیات دومین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) کتاب هدیه دهید

جزئیات دومین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا)

سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه‌ای تاریخ برگزاری و نحوه نام‌نویسی در دومین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) سال 1397 را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، به منظور سنجش میزان آشنایی و سطح مهارت‌های زبانی غیر‌فارسی زبانان، آزمون "سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا SAMFA) براساس آئین‌نامه مربوط که در تاریخ 29 مرداد 1396 به تایید وزیر علوم تحقیقات و فناوری رسیده و به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است با اهداف سطح‌بندی دانش و مهارت‌های زبانی دانشجویان و داوطلبان علاقه‌مند به زبان فارسی در دنیا (ورود دانشجویان غیر‌ایرانی برای تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور) استاندارد‌سازی آموزشی زبان فارسی به غیر فارسی زبانان برگزار می‌شود.

اولین آزمون سامفا برای دانشجویان غیر ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در تاریخ 5 و6 بهمن ماه سال 1396 برگزار شد.

نام‌نویسی برای شرکت در دومین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) از روز دوشنبه 7 خرداد آغاز می‌شود و در روز شنبه 12 خرداد 97 تمام می‌شود. نام‌نویسی منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org انجام می‌شود.

با توجه به اینکه پرداخت هزینه نام‌نویسی به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 600.000 (ششصد هزار ریال) به عنوان وجه نام‌نویسی برای هر آزمون (عمومی یا آکادمیک) اقدام و سپس نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) اقدام کنند.

چنانچه داوطلبی متقاضی نام‌نویسی در هر 2 آزمون (عمومی و آکادمیک) ‌باشد، لازم است مبلغ 600.000 (ششصد هزار) ریال دیگر نیز از همین طریق پرداخت و اطلاعات کارت اعتباری را دریافت کند.

آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) در 2 روز و در 2 سطح عمومی و آکادمیک، شامل بخش‌های شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری بوده که مهارت داوطلبان در این بخش‌ها سنجیده می‌شود. این آزمون در صبح و بعداز‌ظهر روزهای پنجشنبه 31 خرداد و جمعه 1 تیر ماه امسال برگزار خواهد شد.

همچنین سومین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا) در نیمه اول شهریورماه 97 و چهارمین آزمون مذکور در نیمه اول دی ماه 97 برگزار می‌شود که اطلاعات تکمیلی متعاقباً از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی خواهد شد.

تاریخ خبر پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷