اخبار / دانشگاهی / اعلام نتایج جدید برای رشته‌محل‌های زیرگروه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی کتاب هدیه دهید

اعلام نتایج جدید برای رشته‌محل‌های زیرگروه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات اعلام نتایج جدید برای رشته‌محل‌های زیرگروه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و نحوه ثبت‌نام را تشریح کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر امیررضا شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اعلام نتایج جدید برای رشته‌های پزشکی سال ۹۷ این دانشگاه گفت: با توجه به اعلام نتایج آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ ۲۵ شهریور، برخی از داوطلبان در دانشگاه دولتی پذیرفته شدند. در نتیجه بخشی از ظرفیت زیرگروه پزشکی خالی ماند و ما اعلام دیگری امروز (چهارشنبه ۱۱ مهر) داشتیم تا این باقی‌مانده ظرفیت زیرگروه پزشکی را کامل کنیم.

وی اشاره کرد: این زیرگروه پزشکی شامل سه رشته دکترای حرفه‌ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و علاوه بر آن رشته‌های کارشناسی و کاردانی زیرگروه پزشکی مثل علوم آزمایشگاهی، پرستاری، مامایی و... است. علاوه بر این رشته‌ها، رشته دامپزشکی هم در این اعلام نتیجه است.

دکتر شاهانی گفت: شیوه اعلام نتیجه به این نحوه است که قبولی قبلی را قبولی اصلی تلقی می‌کنیم و آن چیزی که امروز اعلام می‌شود برای بخشی از داوطلبانی است که در دانشگاه آزاد اسلامی در گروه پزشکی انتخاب رشته کردند و دارای رتبه‌های بالا بودند. برای این عزیزان حداکثر سه رشته محل به صورت ذخیره اعلام خواهد شد. یعنی هر داوطلب که با شناسه دانشگاه آزاد اسلامی وارد پروفایل خود می‌شود، احتمالاً علاوه بر قبولی اصلی، حداکثر سه رشته محل دیگر را به عنوان ذخیره مشاهده می‌کند. برای این رشته‌ها ردیف ذخیره مشخص شده است.

وی با بیان اینکه لزوماً برای همه این داوطلبان سه ذخیره اعلام‌نشده به این دلیل که برخی از این داوطلبان همان اولویت اول پذیرفته شده‌اند و دیگر نیازی به اعلام ذخیره‌های دیگر نیست، اظهار داشت: بیشتر برای افرادی سه ذخیره اعلام‌شده که در واقع نمرات پایین‌تری کسب کردند. بنابراین حداکثر سه رشته محل در زیرگروه پزشکی و رشته دامپزشکی برایشان اعلام خواهد شد.

دکتر شاهانی تأکید کرد: داوطلبان از طریق سامانهhttp://azmoon.orgمی‌توانند نتایج خود را مشاهده کنند و این داوطلبان پنج‌شنبه و جمعه ۱۲ و ۱۳ مهرماه فرصت دارند تا به واحد دانشگاهی مراجعه کرده و با تکمیل فرم شماره ۱۵ آمادگی خود را برای ثبت‌نام در رشته محل ذخیره موردنظر اعلام کنند. پس از این دو روز، واحدهای علوم پزشکی آمار را استخراج می‌کنند و بر مبنای آمار و ظرفیتی که دارند تعداد پذیرفته‌شده‌ها را در سایت واحد اعلام می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: از روز شنبه تا دوشنبه ۱۴ لغایت ۱۶ مهرماه داوطلبان جهت ثبت‌نام در محلی که قبولی اعلام‌شده به واحد دانشگاهی مذکور مراجعه کنند.

دکتر شاهانی در پایان تأکید کرد: داوطلبان پس از مشاهده نتیجه در اسرع وقت به واحدهایی که ذخیره اعلام‌شده مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم شماره ۱۵ اقدام کنند و رسید لازم را دریافت نمایند تا جهت ثبت‌نام اعلام حضور کرده باشند. پس از مشخص شدن قبولی در سایت واحدها با توجه به تقویم آموزشی سریع‌تر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

دریافت جزوات، نکات کلیدی، نمونه سوالات، پاسخنامه ها، منابع و کتب کلیــه رشتــه های کارشناسی، کاردانی
و سایر مقاطع دانشگاه آزاد اسلامی و دیگر دانشگاه های مختلف کشور از سایت سنجش3

تاریخ خبر پنج شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷